Gert Goršanov. Foto: Siim Kinnas ja Mark Tervinsky. Foto: Mati Metsjõe

Kulturist ja rammumees lõid käed: Rakveres tuleb suur võitlusspordiõhtu!

10. oktoober 2022 | Underground Fight Night, Uudised

3. detsembril toimub Rakveres UNDERGROUND FIGHT NIGHT, mida korraldavad Tartus asuva Corsagym spordiklubi pidav Gert Goršanov ning Rakvere Rammumehe võistluse korraldaja Mark Tervinsky. Sõbrad said kokku ühel rammumeeste võistluse korralduse koosolekul ning Rakveres elav Mark, pöördus seal Gerdi poole mõttega korraldada esimese kodulinnas poksivõistlused. Gert on korraldanud UFN nimelist võistlust juba 5 aastat ning seega otsustatigi panna kokku Marki tutvused Rakveres ja Gerdi kogemus ning korraldada Lääne-Virumaal üks vinge kahevõitluse õhtu.

Rakveres toimuva võistluse eesmärgiks on eelkõige pakkuda meeldejäävat spordisündmust

Gert räägib, et kuna Rakveres toimuva võistluse mastaap on võrreldes tema praegu korraldatud võistlustega ligi 4-5 korda suurem, siis sellega kaasneb oht, et võidakse jääda kahjumisse. Kuna mehed ei korralda võistluseid aga puhtalt kasumi eesmärgil, vaid soovivad eelkõige pakkuda Lääne-Virumaale meeldejäävat spordisündmust ning võitlussportlastele suurejoonelist ja hästi korraldatud võistluseid, siis on nad nõus riskima. „Samuti meeldivad mulle alati uued väljakutsed ja ise enda proovilepanek. Võitlusspordi korraldus nagu iga teinegi võistlus sõltub muidugi alati sponsoritest ja toetajatest ning loomulikult eeldame ja loodame täismaja. Kui seni on minu suurim sündmus CORSA SPORT WEEKEND mahutanud 500 – 600 pealtvaatajat, siis Rakveres mahutab saal umbes 2000 inimest,“ sõnab ta.

Gerdi teekond poksini

Gert meenutab, et alustas ise poksimisega 1996. aastal ning käis paralleelselt ka jõusaalis. See aeg paelus teda aga raskuste tõstmine rohkem ning nii avastas ta enda jaoks rammumehespordi, milles ta 2006. aastal profiliigasse pääses. 4 aastat püsis mees Eesti rammumeeste tippsportlaste seas kuniks tema karjääri lõpetas kaks järjestikkust vigastust 2011. aastal. Enne seda jõudis Gert tulla Maailmameistrivõistlustel 6-le ja 4-le kohale ning samuti pääses teise eestlasena peale Andrus Murumetsa Ameerikas toimunud Arnold Schwarzeneggri poolt korraldatavale ARNOLD CLASSIC`le, mis ühtlasi oli ka tema unistuse täitumine. Peale vigastustest taastumist naasin tagasi poksi juurde ja üheaegselt taotlesin ka poksitreeneri litsentsi. Tegin trenni ja treenisin ka noori poksijaid oma toonases Võru spordiklubis Corsagym. Minu kaks õpilast tulid ka Tallinnas Olümpiakindal kuldmedalitele. Ma ise isiklikult poksivõistlustele jõudnud ei ole, aga minu suurim väljakutse oli olla Soome profipoksija Robert Heleniuse sparringu partneriks,“ selgitab Gert ja lisab, et nüüd kui 2016. aastal avas oma kolmanda klubi Tartus jäi tal aega väheseks poksiga tegelemiseks ja treeningute läbiviimiseks. Nii leidis ta enda jaoks igapäevaselt jõusaalis treenides kulturismi. Kulturismis on Gert saavutanud tänaseks Läti lahtistel meistrivõistlustel 2019. aastal esikoha ja käesoleval aastal tuli Portugalis MR OLYMPIAL master klassis hõbemedalile.

UFNi on Gert korraldanud juba 5 aastat ning ta tõdeb, et omajagu meeldejäävaid hetki on andnud iga võistlus. Üks erilisemaid ja tema kui korraldaja jaoks naljaga pooleks meeldejäävamaid hetki oli aga see, kui eelmisel aastal toimus matš Eesti ühe parima taipoksija Ott Remmeri ja Leedu parima Martinas Jasiunase vahel. „Seda matši ootasin nii mina kui kõik pealtvaatajad erilise huviga. Kui esimese raundi stardi kong kõlas ei saanud see aga kesta kauem kui 43 sekundit, sest Remmer suutis Jasiunase selle ajaga nokauteerida nii korralikult, et vastase toibumine võttis tükk aega ja matš kuulutati lõppenuks. Ühesõnaga matš, mida kõik pikisilmi ootasid, said kesta ainult mõnekümned sekundid,“ selgitab Gert ja lisab, et ta käib võimalikult palju ka teistel võitlusspordi üritustel ja tihtilugu mitte niivõrd matši enda pärast, vaid vaatamaks korralduse poolt – seda justkui iseenda koolitamiseks. „Maailma poksis olen aga kursis ainut tipp-poksijatega nagu Fury, Joshua ja teiste selliste kuulsuste matšidega. Kusjuures minu Tartu poksiklubis ripuvad ka ühed poksikindad Joshua autogrammiga!“

Kes Rakveres ringi astuvad?

Rakvere matšidest saab Gert praegu välja tuua kaks kindlat fight`i, milleks on OTT REMMER vs prantslane JASON POLYDOR ning Rakvere kohalik mees SERGEI MAKEJEV vs prantslane BABA NADJOMBE. „Eesti poolt on nimekirjas veel JOEL LEHISTE, KÄRT REBANE, MAREK SAAR, SANDER REEMET ja näiteks SARDOR ISLOMJONOV Usbekistanis. Nende paarilistega on veel läbirääkimised pooleli ja saame kinnitused loodan novembri alguseks. Siinkohal pakun välja ka kõigile võitlusklubidele, et kui teil on võistlushuvilisi, siis võite nad meile üles anda, kirjutades gert@corsagym.ee või helistades 55 27 562. Samuti võite kirjutada minu FB messengeri,“ loodab Gert leida lisahuvilisi võitlemaks Rakvere UFN võistlustel.

Gert tänab:

„Tänada tahaksin ennekõike oma sõpra Mark Tervinskyt, kes selle vapustava mõttega minu juurde tuli. Tänaseks on andnud lubaduse võistluseid toetada ka Tartu ehitusfirma BARBOSA juht Mario Kangron. Samuti suured tänud turvafirmale GSG SECURITY, kes on juba esimesest võistlusest alates olnud meie püsitoetaja ja teeb seda ka nüüd Rakveres. Tänud Rakvere spordikeskusele ja meie meediapartner GOODFIGHT.ee-le. Loodame, et meie toetajate ja sponsorite nimekiri suureneb ja saame koos läbi viia Lääne-Virumaa ühe suurima võistluspordi õhtu, kus igaüks saab kaasa võimsad ja meeldejäävad emotsioonid ning hetked. Kui kellelgi on toetuse osas mõtteid ja tahab selles kaasa lüüa, siis võite julgelt minu või Markiga ühendust võtta,“ sõnab Gert.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel