Bellator 206: Mousasi v MacDonald, Rampage v Silva, Lima v Koreškov

30. september 2018 | Uudised

San Joses peeti 29. septembril Bellator 206, kus keskkaalu tiitlimatšis astus tšempion Gegard Mousasi (Holland) vastu Rory MacDonaldile (Kanada).

See oli Mousasi esimene tiitlikaitsmine. Ta võitis tiitli mais matšis Rafael Carvalhoga. 2003. aastast võitlev 33-aastane Mousasi on olnud Jaapani sarja Dream kesk- ja raskekaalu tšempion, Strikeforce’i tšempion ja Cage Warriorsi tšempion.

MacDonald soovis saada kahe kaalu tšempioniks. See oli tema esimene matš pärast seda, kui ta alistas jaanuaris Douglas Lima ja sai kuni 77-kiloste meeste tšempioniks. 2005. aastast võitlev 29-aastane MacDonald oli Kanada sarja KOTC kergekaalu tšempion. Ta sai UFC-s jagu teiste seas BJ Pennist (tõsi, veidi vanast BJ Pennist, aga ikkagi) ja Tyron Woodleyst, kuid kaotas tiitlimatši Robbie Lawlerile ja läks Bellatori.

Mousasi MacDonaldi vastu oli Bellatori esimene supermatš. Mousasi domineeris algusest peale. MacDonald soovis 2. raundi algul vastast maha paisata, kuid hoopis Mousasi istus tema otsa. MacDonald sai kuskilt verise nina. Mousasi külvas MacDonaldi üle sellise löökiderahega, et kohtunik peatas võitluse.

Mousasi on nüüd 45-6-2, MacDonald 20-5.

Õhtu teises suures matšis kohtusid endine UFC tšempion Quinton Jackson ja endine Pride FC tšempion Wanderlei Silva. See oli nende neljas kohtumine. Silva oli võitnud neist kaks.

40-aastane Jackson kaalus 115 kilo, 42-aastane Silva 103. Matš oli aeglane. Jackson üritas pärast Silva iga lööki klintšida ja kobis teda sel ajal põlvedega. Silva hoidis vastast ka 2. raundis veel viisakas kauguses, kuid oli selge, et Jackson võtab üle. Ta tabas Silvat vasaku käega vastu lõuga ja seejärel paremaga vastu nägu. Teine parema käe löök kukutas Silva.

Jackson on nüüd 38-13, Silva 35-14-1.

Õhtu kolmas tähtis matš oli Grand Prix’ veerandfinaal brasiillase Douglas Lima ja venelase Andrei Koreškovi vahel. Mõlemad on endised Bellatori tšempionid. Nad olid kohtunud kahes tiitlimatšis ja kumbki võitnud ühe.

Koreškov klintšis suurema osa matšist, kuid Lima jalalöögid hakkasid mõjuma. Lima asus 4. raundis ründama ja lõpetas 5. raundis kägistusega. Lima vabandas, et matš polnud väga põnev. „Koreškov on kõva võitleja,“ ütles ta. Lima võidud-kaotused on nüüd 30-7, Koreškovil 21-3.

Silva ütles enne matši, et talle on lubatud miljon dollarit, CSAC-i andmetel teenis aga enim ehk 300 000 dollarit Jackson. Silva saak oli 200 000. Mousasi ja MacDonald teenisid 150 000, Lima 130 000 ja Koreškov 55 000. 22-aastane Aaron Pico teenis 40 000 ja tema vastane Leandro Higo 14 000 dollarit. Pico sai võidu eest lisaks 40 000.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel