Fotod: Lii Raasuke

Alo Crew on üks parimaid Tartu kikkpoksis – Markus Keres

05. november 2021 | Muay Thai Liiga, Uudised

Markus Keres (Alo Crew), kes sai nädalavahetusel Eesti Muay Thai Liigas jagu Joonas Kirsist (Saku TPK), räägib tai poksist, kikkpoksist ja ka taekwondo‘st, kuna Alo Veenpere osales just selle ala EM-il Kreekas.

Minu arust mul läks väga hästi. Ma proovisin rakendada uusi asju, mis mul puudusid eelmistes matšides. Ma proovisin rohkem agressiivsem olla ja mitte lasta endale pähe istuda, nagu mul juhtus eelmistel vabavõitluse Eesti meistrivõistlustel, kus ma sain kaks kaotust kirja. Kuigi ma kaotasin need kaks matši, olen õnnelik, kuna ma nägin, mis mul puudus ja mida ma pean korrigeerima.

Teiste matšidest ei jäänud mulle väga keegi silma, kuna ma tegelesin rohkem sellega, et saaksin võitleva mõtteviisi endale sisse. Kuna see oli mu üks esimesi võistlusi, kus võis kõike kasutada ja lüüa vastast näkku, siis ma olin üpris närvis ja tegelesin kõrvaliste asjadega. Eesti liiga on mulle pigem võõras koht praegusel hetkel, sest ma olen alati jälginud, mis mujal maailmas toimub, aga ma proovin vaikselt ennast sisse seada Eesti liigasse.

Alo tahab alati, et kõigil oleks hea ja ta hoolib nendest, kes tal trennis käivad. Trennis ta on väga hea treener ja pigem jälgib, mida teised teevad, et ta saaks nende tehnikat parandada. Alo ei õpeta tai poksi kahjuks, vaid pigem kikkpoksi ja taekwondo‘d. Tai poksi võistlustele tulemine oli mu suurema venna Oliver Kerese idee. Ta motiveeris mind osalema, kuna me tahame endale nime teha Eesti liigas ja ta teadis, et ma võidaks, kuna Alo Crew on üks parimaid Tartu kikkpoksis. Trennis meil grupp pole väga suur, umbes 10 inimest, vahel ka rohkem, aga see on harva. Praeguseks on vähem inimesi, kuna Alo rakendab nüüd kahte gruppi: üks on algajad ja teine on edasijõudnud.

Taekwondo-huvi pole mul just kõige suurem. Ma pigem ise kaldun nende alade poole, kus saab käsi kasutada. Mulle meeldib rohkem poks või vabavõitlus, kuna olen juba väiksest peale kätega hea olnud. Üles kasvades ja vennaga sparrides kasutas ta jalgu rohkem ja mina pigem käsi.

Viimane matš, mida ma vaatasin, oli UFC oma, kus võitles Hamzat Tšimajev. Ma olen hämmingus, kui head mõned võitlejad on ja Hamzat on hea näide sellest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel