Kenny Lane – mees Morrissey plaadi kaanelt

05. november 2021 | Uudised

Kenny Lane on tuntud Morrissey plaadi „Southpaw Grammar” kaanelt, aga ta poksis ka proffide maailmameistri tiitlile.

Tema vanem vend Pearce Lane jõudis 1956. aasta olümpiale. Kenny sündis paremakäelisena, aga noorena Pearce’iga poksides avastas, et saab talle vastu vasakukäelisena. Amatööride vastu tegelikult polnud sellest eriti kasu, ent profid vasakukäelist Lane’i ei armastanud.

Lane võitis 100 kohtumisest 82. See oli aeg, kui kaotused ei lugenud nii väga. 1958. aastal jõudis ta lähedale kergekaalu tiitli võitmisele Joe Brownilt, kuid kaotas kõige napimalt. „Viimane, 15. raund päästis ta,” arvas Lane. „Te ei kujuta ette, kui palju ma olen oma peas seda kohtumist läbi mänginud. Ma oleks võinud võita 5., 11. ja 14. raundis.”

Lane soovis korduskohtumist. Brown ütles, et ei taha vasakukäelistega rohkem poksida. Aasta hiljem poksis Brown vasakukäelise Dave Charnleyga, sest Charnley stiil ei tekitanud talle probleeme.

1962. aastal kaotas Brown tiitli Carlos Ortizile, mis meeldis Lane’ile. 1958. aastal Lane võitis Ortizi. 1959. aastal poksisid nad raskekergekaalu tiitlile ja Ortiz võitis vaid seetõttu, et põrutas Lane’ile peaga näkku ja lõi vere lahti. Kohtunik lõpetas võistluse.

1964. aastal poksisid Lane ja Ortiz kergekaalus WBA ja WBC meistritiitlitele. Ortiz võitis kohtunike otsusega. 1965. aastal lõpetas Lane karjääri.

Morrissey võttis Lane’i pildi ajakirja The Ring 1963. aasta numbrist. Siin on Ringi 1963. aasta number Lane’i artikliga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel