Foto: Shutterstock

5 nõuannet, kuidas teha tõhus kodune poksitrenn

02. jaanuar 2024 | Trennid, Uudised

Alati pole aega, et suunduda poksitrenni spordiklubisse. Pole hullu! Ka kodus on võimalik teha tõhus poksitrenn, mis higi voolama võtab. Veebileht bboxer.pro pani kirja viis soovitust, kuidas kodusest poksitrennist viimast võtta.

Soojendus

Trenn peaks algama hoolika soojendusega. Näiteks võid kohapeal sörkida. See aitab avada keha ning liigesed soojaks teha. Käed, küünarnukid, õlad, randmed… Soojenduseks võid teha ringe nende kõigiga. Pulss üles ja higi otsaette!

Varjupoks

Peale soojendust võta ette varjupoks. Varjupoksi ideeks on stimuleerida poksisituatsioone erinevate ülesannete kaudu. Liikumine peab olema mitmekülgne ja kaasatud peaksid olema ka külgsuunad.

Poksikott

Nüüd on keha treeninguks valmis. Isegi kui kott tagasi ei löö, tuleb koguaeg säilitada kaitse ja aktiivne liikumine.

Lihastreening

Lõpus tuleks teha veel tõhus lihastreening, kus saaks läbi võetud kõhu-, käte- ja seljalihased. Lihastreening võiks kesta 5-10 minutit.

Venitamine

Pärast trenni on oluline venitada keha. Näiteks alguses raputa keha läbi või tee veel kerge sörk kohapeal. Pärast seda venita keha, et see maha jahtuks. Võid ka lamada ja silmad sulgeda. Keskendu hingamisele, et vaim rahuneks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel