Foto: Freepik

4 märki, et oled poksiga ületreeninud

09. mai 2024 | Uudised

Ületreenimine ei ohusta ainult tippsportlaseid, vaid selle all võivad kannatada ka need, kes tegelevad poksimisega lihtsalt trenni mõttes. Olukorraga tuleks tegeleda võimalikult varakult, et sümptomid ei süveneks ja taastumine pikeneks, vahendab veebileht Fressi.fi.

Ületreenimine tähendab olukorda, kus keha on viidud rohkem stressi ja see ei saa korralikult taastuda. Põhjuseks on harva ainult liigne treenimine, vaid enamasti on taustal ka muud tegurid.

Ületreenimine tähendab olukorda, kus keha on viidud rohkem stressi ja see ei saa korralikult taastuda.

Lühiajaline keha ülekoormus on täiesti normaalne. See juhtub näiteks siis, kui alustad trenni tegemisega nullist ning ka pärast rasket treeningut isegi kogenumate sportlastega. Puhkepäevad, kvaliteetne uni ja piisav toitumine aitavad taastuda hetkelisest ülekoormusest.

Foto: Freepik

Siin on 4 märki, et oled ületreeninud:

Probleemid magamisega

Ületreenimine väljendub uinumisraskuste, öise ärkamise või pideva väsimusena. Probleemid magamisega on esimene märk ületreenimisest.

Probleemid magamisega on esimene märk ületreenimisest.

Sa ei jaksa enam trenni teha

Kui treeningu ajal tunned ennast ilma mingi põhjuseta väsinuna ja sa ei saa trennist samu tulemusi, mis tavaliselt, võib see olla märk ülekoormusest.

Muutused söögiisus

Ületreenimine võib põhjustada muudatusi söögiisus, sagedamini isukaotust.

Tunned, et oled stressis

Ületreenimine tekitab kehas stressi, seega võid märgata enda juures stressiga seotud sümptomeid, nagu näiteks väsimus, suurenenud higistamine, meeleolumuutused ja keskendumisraskused.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel