Maxim Vorovski. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

GALERII I Maxim Vorovski “Vaimusõdalane” esilinastusel: soovisin comeback’iks tütre õnnistust

08. mai 2024 | Uudised

Eesti kikkpoksija Maxim Vorovski on oma karjääri jooksul kogunud 34 võitu ja viis kaotust. Ta on Balti K1 kikkpoksi meister amatööride seas ja 2021 KOK maailmameister. Dokumentaalfilm „Vaimusõdalane“ toob vaatajate ette Maximi katsumused, erinevad tagasilöögid ning selle, kas sportlane vannub alla või leiab endas sisemise jõu eluga edasi liikumiseks.

“Vaimusõdalane” esilinastus 07.05.24. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

„Vaimusõdalane“ toob vaatajate ette Maximi katsumused, erinevad tagasilöögid ning selle, kas sportlane vannub alla või leiab endas sisemise jõu eluga edasi liikumiseks.

Miks hakkas Maxim poksima?

Maxim ütles dokumentaalfilmi pidulikul esilinastusel Goodfight`ile antud intervjuus, et hakkas tegelema poksiga, sest tahtis saada tugevaks ja et tal oleks võime ja oskused ennast kaitsta. Ta lisas, et kartis noorena vägivalda. Sellepärast soovis ta olla kindel, et suudab alati enda eest seista ja vastu hakata.

Ta soovis olla kindel, et suudab alati enda eest seista ja vastu hakata …

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Vorovskil on kaks last, üks neist 8-aastane tütar, kes on isale öelnud, et sooviks samuti poksimist õppida. „Me natuke mängime ja natuke treenime. Ma ei soovi, et ta saaks professionaalseks sportlaseks, aga tahan, et sa oskaks ennast kaitsta. Meie koolides toimub kiusamine ka praegu. Tütar on mul väga sõbralik aga ta oskab ennast juba kaitsta.“

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Pere on alati esmatähtis

Pere on Vorovski sõnul tema jaoks esmatähtis – ilma perekonnata poleks ka täna seal, kus on. Ta usub, et ilma perekonnata oleks valinud oma elus teise suuna. „Armastan oma abikaasat ja olen tundnud vastutust, et meil oleks parem tulevik. Sellepärast olen otsustanud võidelda ja samas tean, et vahet pole, kas võidan või kaotan – pere on alati minuga koos,“ sõnas ta ja lisas, et tütar pole siiski tema matše veel kohapeal vaatamas käinud, vaid vaatab neid koos vanaemaga televiisorist.

Vahet pole, kas võidan või kaotan – pere on alati minuga koos!

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Vorovski rääkis, et pärast matše annab talle jõudu see, kui ta läheb lihtsalt koju ja tunneb, et pere armastab teda olenemata sellest, kas ta on võitnud või kaotanud. „Ja siis ma lihtsalt kallistan neid.“

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Ta nentis, et kaks aastat peale pandeemiat ta ei võistelnud, sest tütar ei lubanud teda ringi. Ta tahtis küll comeback`i teha, aga ei teadnud, kas tütar laseb seda teha. „Ma tahtsin, et ta õnnistaks mind. Tütar aga ütles „ei“ ja pidin temalt mitu kuud nõusolekut küsima. Lõpuks oli ta nõus. Peale viimast matši, kui koju tulin, ütles ta mulle, et võin võistelda ja talle meeldib see.“

Ma tahtsin, et ta õnnistaks mind. Tütar aga ütles „ei“ ja pidin temalt mitu kuud nõusolekut küsima. Lõpuks oli ta nõus.

Ka poksijad on inimesed – neil on valus ja nad on väsinud

Maxim loodab, et dokumentaalfilm „Vaimusõdalane“ annab alale rahva poolt rohkem positiivset tähelepanu. Ta nentis GoodFight’ile antud intervjuus, et kõik sportlased ja trennieksperdid teavad üksteist, aga üldiselt poks pole nii populaarne spordiala. Ta lisas, et tema eesmärgiks on tuua võitlusspordile rohkem populaarsust ja näidata inimestele, et poksijad ei ole loomad nagu hetkel tihti meedias näidatakse.

„Me oleme samamoodi inimesed. Meil on valus, me oleme väsinud ja elame seda kõike läbi. Usun, et poks on lihtsalt minu töö. Ma ei tea, kas ma 20 aastat tagasi vaadates valiksin uuesti selle teekonna. Jah, see on olnud valus, raske, aga olen tänulik endale, et otsustasin sportlaseks hakata – see on muutnud minu elu! Minu abikaasa ilmus mu ellu ja see kõik motiveeris mind veel rohkem töötama ja rohkem võitma. Ja muidugi loodan, et ka vanemad toovad oma lapsi rohkem poksitrenni, see võib päästa noorte inimeste elusid,“ sõnas ta.

Kõige valusamaks momendiks filmis pidas Vorovski hetke, kui tema treener suri. „See kõik tekitab minus tundeid. Tunnen endiselt natuke emotsioone, aga saan hakkama.“

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Võitlus iseendaga, kus tuleb leida uuesti usk ja jõud

Maximi nooruspõlve eluvalikuid mõjutas tema esimene treener Juri Solovjov, kes päästis ta kuritegelikust maailmast ja pakkus talle võimalust alustada kickpoksinguga. Pärast edukat treeningperioodi Hollandis, kus tema juhendajaks oli Ramon Dekker, liikus Maxim oma karjääri tippu. Kuid ennem olulist Golden Glory võitlust New Yorgis seisis Maxim kodumaal vastamisi tõsise vigastusega, mis keelas tal võistelda ja tema leping tühistati päevapealt.

Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Pärast seda jätkas ta enda treenimist kodumaal, kuid tekkisid aga tõsised terviseprobleemid ja tragöödia, kui tema mentor Ramon Dekker ootamatult suri. Nende sündmuste tagajärjel tekkisid rahalised raskused ja Maxim kukkus sügavasse depressiooni. Nüüd algas võitlus iseendaga, kus tuli leida uuesti usku ja jõudu eluga edasi liikuda, et oma karjäärile väärikas lõpp ja uued algused luua.

GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel