Foto: Shutterstock

3 nippi, kuidas sport lapse jaoks huvitavaks muuta

30. oktoober 2022 | Nõuanded, Uudised

Me kõik nõustume, et sport on tore. Pole tähtis, mis selleks spordialaks on, oluline on see, et võtad osa tervislikust tegevusest. Spordiga tegelemine aitab lapsel arendada nii oma keha kui ka intellekti. Siiski on üsna raske veenda mõnda last vabatahtlikult spordiga tegelema. Siin on 3 nippi, kuidas lapse jaoks sport huvitavaks muuta, vahendab kidsinthehouse.com.

Lase lapsel valida

Suurim viga, mida vanemad teevad, on see, et otsustavad lapse eest, millise spordialaga nende laps tegelema hakkab. Lapsed ei tea spordist küll palju, kuid last ei saa sundida tegelema millegagi, mida ta ei soovi. Lähene loovalt. Mängi koos lapsega palli, võta ta mõnda enda trenni kaasa… Kui laps näitab mõne spordiala vastu huvi üles, siis vii ta proovitrenni. Kuigi sulle ei pruugi see spordiala meeldida, on oluline, et see meeldiks lapsele endale.

Lase lapsel omas tempos harjuda

Spordiga tegelemine on suur kohustus ja laps peaks seda algusest peale teadma. Siiski ei pea teda kohe viis korda nädalas trenni panema, vaid lase tal omas tempos kohaneda. Kaks või kolm treeningut nädalas on täiesti piisav. Kui lapse huvi ala vastu on süvenenud, alles siis suurenda treeningute arvu. Pea meeles, et võtmesõnaks on lõbutseda ja kui sunnid last iga päev harjutama, siis pole see enam lõbus.

Premeeri õnnestumisi

Tõstmaks lapse huvi konkreetse spordiala vastu, on preemiasüsteem suurepärane. Oletame, et laps tegeleb poksiga ja soovib uut varustust. Selle asemel, et see kohe otsa, tee temaga tehing. Näiteks kui ta kaks kuud igal treeningul kohal on, ostad varustuse, mida laps soovib. Nii lood lapsele eesmärgi, mida ta peab saavutama ja lõpuks ootab teda tasu. Ära tee ülesannet aga liiga raskeks. Vastasel juhul laps pettub, kui ta ei saa eesmärki täita.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel