Poks on intensiivne ja hea trenn, mis aitab füüsilise poole pealt hoida last vormis. Treenimine aitab hoida ka südame-veresoonkonna tervist ja vähendada stressi, mis omakorda aitab paremini magada.
Poksitrennis õpib laps distsipliini
Lisaks füüsilisele osale on poks väga kasulik ka vaimsele tervisele. See aitab arendada sotsiaalseid oskusi, enesekindlust ja arendab distsipliini. On ka leitud, et poks on kasulik lastele, kes agressiivselt käituvad – see vähendab negatiivseid tundeid ja leevendab viha. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener Urmas Kala selgitab, mis teeb poksist sobiliku trenni lastele.
Lisaks füüsilisele osale on poks väga kasulik ka vaimsele tervisele.
Urmas toob välja, et poksitrennis õpib laps distsipliini, mis võib paljude laste jaoks alguses väga harjumatu olla. Samuti paneb poksitrenn lapse pingutama. “Lisaks on laste vahel konkurents, a la kes teeb rohkem kätekõverdusi või kõhulihaseid. Lastel paraneb tegevusele suunatud tähelepanu ja keskendumisvõime. Üleüldse on treeningutel osalevad lapsed eakaaslastest rahulikumad ja oskavad paremini kontrollida emotsioone,” räägib ta.
Lastel paraneb tegevusele suunatud tähelepanu ja keskendumisvõime.
Poksitrenn annab enesekindlust ja hea füüsilise vormi
Poksitreeningut tasub kindlasti proovida juba sellepärast, et see annab mitte ainult lastele, vaid meile kõigile väga palju enesekindlust ja hea füüsilise vormi. “Vägisi ja jõuga me lapsi treeningutel osalema ei sunni. Kõik on ikka vabatahtlik. Harjutusi sooritatakse vastavas varustuses treeneri juhendamisel ja valvsa pilgu all,” selgitab Urmas ja lisab, et kõik lapsed pole loomulikult sündinud sportlasteks. Paljudele see spordiala mingil põhjusel lihtsalt ei sobi. “Kes ei proovi, see ei saagi aga teada!”
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?