Foto: Freepik

Neli asja, mida poksikinnaste ostmisel silmas peaks pidama

17. jaanuar 2024 | Nõuanded

Veebileht MMA Corner toob välja, et poksikinda ostmisel peaks alati toonitama, kas kindaid on vaja võitluseks või treeninguks. Kui võitluseks, siis on vaja teada millised nõudmised on kinda raskusele. Kui treeninguks, peaks teadma, kas kindaid on vaja sparringuks või kotitreeningu jaoks, mis tasemega on tegu jne. Siin on veel neli asja, mida tuleks poksikinnaste ostmisel jälgida.

Suurus

Kindad kaaluvad enamasti 225-565 grammi (8-20 untsi). Naistele sobivad enim keskmise suurusega kindad. Sparrimiseks ja trenniks sobivad 12-20-untsised. Trenniks parimad on 16-untsised. Kinnas peab ka hästi käes istuma. Kinnast ostma hakates tuleks seda enne kindlasti proovida.

Foto: Freepik

Materjal

Lastele ja algajatele soovitatakse vinüülkindaid. Profid ei saa kasutada midagi peale nahkkinnaste. Need on muidugi vinüülkinnastest kallimad.

Kätemähis

Enne kinnaste ostmist tuleb osta hand wrap või sisekindad. Need on tehtud materjalist, mis takistavad randme- või sõrmevigastusi. Käesidemeid on kahte tüüpi – veidi venivamad ja täiesti tavalised puuvillased. Enamasti soovitakse kinda alla pigem õhemat sidet, kuna see on mugavam. Poksikinnas ei tohi mingil juhul käes logiseda.

Foto: Freepik

Kinnitamisvõimalused

Treeninguks soovitatakse takjapaelaga (Velcro) suletavaid kindaid, proffidele nööridega kindaid. Takjapaelaga kinnastega pole kerge vältida sinikaid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel