XPLOSION! FOTOD JA VIDEO! Gladõšev: kikkpoksija tehnika erineb siiski poksija omast! Rohtla: sain hea kogemuse

19. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Dmitri Gladõšev sai Xplosioni poksimatšis punktivõidu Henry Rohtla üle.

Mõlemad olid Mayweather-koolist, kus kaitseks shoulder roll, aga see ei päästnud – Gladõšev lõi Rohtla 2. raundis korraks ka põrandale.

Öeldakse, et kui mõni võit tundub poksiringis lihtne, siis tegelikult see just polnud. Sellele eelneb tohutult tööd ja muidugi nõuab see oskusi.

„Muljed on kõige paremad. Esimest korda astusin sellisel tasemel võistlusel ringi. Minu jaoks on see suur kogemus,” ütles võitja.

„Henry on väga hea poksija. Oli näha, et tal on kogemusi, aga kikkpoksija tehnika erineb siiski veidi poksija omast,” osutas Dmitri.

Tähistada Gladõšev võitu ei saanud – järgmisel päeval ootas trenn.

Gladõšev vabandas, et tema ei oska öelda, mida ta tegi matšis õigesti või valesti: „See on küsimus minu treenerile. Ma pole nii kogenud veel.”

„Dima kasvab ja ühes sellega kasvab iga matšiga tema meisterlikkus. Dima teeb kõik, mida palutakse. Selliseid poksijaid võiks rohkem olla,” iseloomustas tema treener Ruslan Lopuhhin.

„On muidugi palju asju, mille kallal tuleb tööd teha, tehnika ja ka üldfüüsiline ettevalmistus. Eesmärk on võita nüüd Eesti meistrivõistlused,” lausus Lopuhhin.

„Tahaks tänada organisaatoreid, et nad võtsid ette sellise raske töö. Sportlase jaoks on see tähtis, sest sportlane ja treener näevad, millega on vaja vaeva näha,” tunnustas Lopuhhin.

Ta avaldas austust, et Rohtla ei kartnud. „Poks on teistsugune. Distants on teistsugune. Kui tahab poksiga edasi tegeleda, siis las tuleb meie juurde Kalevisse. Teeme sparri ja on temal kergem ja meil ka,” muigas Lopuhhin.

Pooled amatöörpoksijad lõpetavad võistlemise pärast profidebüüti. Gladõševi profidebüüt lõppes võiduga Rohtla üle ja tema muidugi ei lõpeta. Ja Henry Rohtla jaoks oli tegu küll profipoksidebüüdiga, kuid profikikkpoksi on ta teinud kaua. Mirkko Moisar omakorda rääkis Rohtlaga sel õhtul, et poksijad ei kestaks kikkpoksis raundigi.

Ma arvan, et ma sain väga hea kogemuse. Ma polnud vahepeal poksinud ja natuke kartsin energiavarude pärast, et kuidas rõhku panna. Ise peale matši ütlen nüüd, et natuke hilja alustasin oma tööd. Järgmine kord saan kindlasti energiavarusid paremini jaotada,” sõnas Rohtla.

Reach ja pikkusevahe andis tunda. Mul oli raske talle sisse saada, aga nii kui ma sain, tundsin, et mul oli seal eelis. Seda oleks pidanud varem hakkama peale suruma,” analüüsis Henry.

Tal on olnud keeruline periood: esmalt pidi see üritus toimuma detsembris ja praegu on olnud ka raske aeg. Oktoobris oli King of Kings, kuhu ei saanud vastast. Järgmine hetk pakuti Fightlandi, mis seejärel lükati aga edasi.

„See on olnud nagu ettevalmistusperiood ja selles mõttes on raske, et kord teed kõvasti trenni ja kord lased jälle lõdvaks. Aga olen teinud kõvasti poksi ja mõtlesin, kui seda pakuti, et miks siis mitte vastu võtta,” ütles Rohtla.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel