XPLOSION! FOTOD JA VIDEO! Arro: olen natuke pikaldane, eestlane ikkagi

21. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Xplosioni teises tähtsamas matšis sai Kaupo Arro tühjade tribüünide ees neljaraundises raskekeskkaaluvõitluses kohtunike ühehäälse võidu Jaroslav Jurovi üle.

Arro ega Jurov polnud kolm aastat poksinud. Jurov kaalus ligi 10 kilo enam kui senistes matšides ja ka Arro polnud seni nii raskes kategoorias osalenud.

Kaupo survestas siiski kogu aeg. Isegi kui sai lööke, surus pea alla ja läks jälle.

„Hästi läks see, et ma võitsin ja ka see, et kui tegin esimeses raundis ühe vea, tegin ühe löögi, mida ma poleks pidanud tegema, käsi oli vale koha peal, siis sain sellest kohe aru ja rohkem sinna ei löönud, sain natuke rohkem kohaneda,” ütles Arro.

„Raundi ta lõpetas hästi. Ta suutis viimased 10 sekundit minust kiiremini reageerida. Ma olen natuke pikaldane, eestlane ikkagi. Kui 10 sekundi kell käis, siis ma jäin murdosa sekundist hiljaks. Tema suutis esimesena viimase rünnaku ära teha,” sõnas Arro.

„Võrreldes viimase korraga olin poole paremini keskendunud. Kui siia sõitsin, siis juba tunnetasin, et närvi pole. Korra tekkis hirm, et võib-olla lähengi niisama tegema, aga ringi tulles ja sooja tehes juba tundsin mingit tunnet, et ma pean siin olema ja nüüd on see hetk, kus ma pean midagi tegema,” rääkis Arro.

„Muidugi, kui aus olla, siis olen nii kaua eemal olnud ja natuke närvi jäi sisse selleks ajaks, kui ringi jõudsin. Tegelikult peaks vastupidi olema: see närv võiks natuke varem seal tulla ja kui ringi kõnnin või olen ringi astunud, siis olen selles 100% kindel. Täna olin 85-90%, väike sabin oli veel sees,” analüüsis Arro.

Võitu lubas ta tähistada rahulikult: „Lähen koju, puhkan, söön. Oleneb ka matšist. Vahepeal tahaks kohe teha midagi, aga enamasti isegi ei viitsi sellele mõelda. Pigem on täielik relax.”

Kas on ikka ka vahe sees, kui ei ole inimesi ümberringi karjumas? „Tegelikult olen nii palju eemal olnud, et seda vahet on raskem hinnata võrreldes sellega, kui oleks kaks-kolm kuud tagasi poksinud. Praegu ma ei saanud aru. Ainus erinevus oli võib-olla see, et igat väikest sabinat oli kuulda. See oli natuke teistsugune, aga iseenesest see ei häirinud ja ei tundnud, et midagi teisiti oleks.”

Miks treenib ukrainlane Jaroslav Jurov OMK-s? Ta oli Maardus läbisõidul ja sattus OMK-sse.

Kui maardulane Aleksander Grebeljuk pidas Xplosionil elu esimese matši, siis Jurov on kogenum.

„Treeningud ei erine väga Ukraina omadest,” ütles Jurov TVN-ile. „Muidugi tunnen puudust Ukraina sparringupartneritest, seal on tase veidi kõrgem, aga Olümp Maardu Kalev andis mulle võimaluse selleks matšiks suurepäraselt valmistuda. Maardu on väga mõnus väike linnake.”

„Mul on väga hea meel, et Eestis treenivad poksijad Ukrainast. Ma tean muidugi, et me ei suuda neile pakkuda seda, mida nad saaks Ukrainast, aga me üritame ja toetame üksteist. Nemad täiendavad meid ja meie neid,” kiitis kolmekordne Eesti meister Jevgeni Golovatš.

VAATA TÄISPIKKA MATŠIVIDEOT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel