Whittaker kaotas Austraalias tiitlimatšis Adesanyale

06. oktoober 2019 | Uudised

Melbourne’is kohtusid 5. oktoobril UFC keskkaalu tšempion Robert Whittaker ja ajutine tšempion Israel Adesanya.

Adesanya sündis Nigeerias, kuid elab 13-aastasest peale Uus-Meremaal ja esindab Uus-Meremaad ja Nigeeriat. Whittaker sündis Uus-Meremaal, kuid võttis Austraalia kodakondsuse ja elab Sydneys.

Marveli staadionil peetud üritus oli suurim Austraalia võitlusspordiajaloos. Dana White prognoosis, et kõik 60 000 piletit ostetakse ära. Osteti 57 000 (vaatajate seas Chris Hemsworth ja Charlie Hunnam). Ronda Rousey võitlust Holly Holmiga seal 2015. aastal tuli vaatama 56 000 huvilist. Whittaker võitles ka siis, aga tšempion ta veel polnud. Adesanya oli pealtvaataja.

Whittaker (20-4) võitles viimati aasta tagasi. See oli tal teine matš järjest Yoel Romeroga ja taas tuli võit, kuid Whittaker sai vigastada. Whittaker rääkis hiljuti, et pärast seda tabas teda depressioon, mis tekitas mõtte kindad varna riputada. „Ma tahtsin lihtsalt kogu päeva magada. Majast väljuda ei tahtnud,“ ütles ta. Depressioon on üks levinumaid haigusi maailmas: seda põeb üle 300 miljoni inimese. Vähem kui pooled saavad ravi. Ligi 800 000 sooritab igal aastal enesetapu.

Adesanya alistas Whittakeri 2. raundi nokaudiga ja pälvis taas õhtu parima esituse preemia 50 000 dollarit. UFC seitsmes matšis on ta saanud selle nüüd kuuel korral. Ta kukutas Whittakeri ka avaraundis. Kui need kaks lööki välja arvata, käis passimine. Francis Ngannou tviitis, et Adesanya on kõigi aegade parim keskkaallane.

“Whittaker tegi kõike seda, mida me ootasime. See oli uskumatu,” ütles Adesanya. Adesanyast enam võite on kaotuseta võitlejatest vaid Habib Nurmagomedovil.

Adesanya esitas väljakutse Paulo Costale, kes istus puuri kõrval. Whittaker oli enne matši UFC hetke parimate võitlejate edetabelis 9. ja Adesanya 14. kohal (esikoht: Jon Jones). Oma kaalus olid nad kaks esimest ja Costa 3. kohal. Näiteks nädal varem võidelnud Jared Cannonier ja Jack Hermansson olid keskkaalu 5. ja 6.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel