Siniheleroheline valgus: Golovkin alistas ukrainlase

06. oktoober 2019 | Uudised

New Yorgis poksisid 5. oktoobril vabale IBF-i tiitlile (73 kg) Sergei Derevjantšenko ja Gennadi Golovkin.

Golovkin sai napi võidu 114-113, 115-112, 115-112 matšis, mida nimetatakse aasta parimaks. Paljude arvates ukrainlane võitis raundid, mis anti Golovkinile, ja oodata on ilmselt kordusmatši. Golovkin võitis löökidega 243-230, kuid keegi polnud teda veel nii palju tabanud. Ukrainlane käis avaraundis põrandal. Järgmises raundis tekitas Golovkin talle silma juurde haava. Viimased kaks raundi klintšiti. Kumbki ei läinud pärast matši pressikonverentsile, vaid haiglasse.

„Mul oli halb ja Sergeil hea päev. Ma austan teda väga,“ sõnas Golovkin, kes oli kuuldavasti veidi haige. Tema viletsas esituses on juba süüdistatud ka juba uut treenerit, kelle sõnul Golovkin peab muutma stiili või pensionile jääma.

„Otsustavaks sai haav. Ma ei näinud kohati midagi,“ ütles Derevjantšenko.

See oli teine matš Golovkini kuuematšises lepingus DAZN-iga. Golovkin teenis matšiga 15 miljonit, millest pool maksti DAZN-i omanikfirma aktsiates. Ukrainlase teenistus pärast PPV-d peaks olema vähemalt 5,2 miljonit dollarit.

Saalis viibisid Demetrius Andrade, Devin Haney, Wesley Snipes ja Wayne Rooney.

Endine IBF-i tšempion (64 kg) Ivan Barantšik alistas 10-raundises soojendusmatšis 4. raundi tehnilise nokaudiga puertoriikolase Gabriel Bracero (25-3-1 enne) ja sai WBA mandritevaheliseks tšempioniks. Just kaotus Bracerole lõpetas Dmitri Salita poksijakarjääri. (Salita on nüüd promootor, kes vahendas Good Fightile Jelena Gradinari intervjuud.)

Kolmekordne Euroopa meister Joe Ward (Iirimaa) kaotas profidebüüdis kohalikule Marco Delgadole, kuna väänas jalga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel