Holloway plaan UFC kahe kaalu tšempioniks saada luhtus

14. aprill 2019 | Uudised

Atlantas 13. aprillil peetud üritusel UFC 236 selgitasid Max Holloway ja Dustin Poirier kergekaalu ajutise tšempioni.

Sulgkaalu tšempion Holloway (20-3 enne) võitles viimati detsembris ja sai jagu Brian Ortegast. Viimane kaotus pärines 2013. aastast, kui ta jäi alla Conor McGregorile. 2012. aastal kaotas ta aga Poirier’le. Poirier (24-5) võitles viimati juulis ja oli üle Eddie Alvarezist.

13. aprilli matš oli vägev andmine algusest lõpuni, kus Poirier lihtsalt tabas veidi paremini ja purustas lõpuks Holloway näo. Katki olid lõpuks Holloway nina ja mõlema silma ümbrused. Holloway suutis enda poole kallutada ehk ainult 2. raundi. Poirier’ ainuke probleem oli lõpuks ehk see, et tal kippus võhm otsa lõppema. Kõik kolm kohtunikku andsid Poirier’le võidu 49-46.

Kergekaalu tšempion on Habib Nurmagomedov, keda piirab aga võitluskeeld. Dana White’i sõnul pole ka Conor McGregor kuhugi kadunud ja võitleb ilmselt järgmiseks Poirier’ga.

Ajutisele tiitlile võideldi ka keskkaalus, mille tšempion Robert Whittaker vaevleb vigastuse küüsis. Siin läks „The Ultimate Fighteri“ viimase hooaja treener Kelvin Gastelum (15-3) vastamisi eelviimase hooaja võitja Israel Adesanyaga (16-0). Uus-Meremaad esindav Adesanya võitles varem Glory sarjas ja tegeles kikkpoksiga.

Holloway – Poirier kandideeriks ilmselt aasta matši tiitlile, kui poleks olnud matši Gastelum – Adesanya. Adesanya kukutas korduvalt vastast, aga mida edasi, seda paremaks matš läks. Esimesed kolm raundi olid otsimisraundid, aasta parim raund võiks aga olla 4. Kui 5. poleks veel parem olnud. Gastelum tabas Adesanyat võimsalt 4. raundis, kuid otsustas siis kaks korda pikalimaadlust proovida, mille Adesanya nullis.

Lõpuraundis pääses Gastelum giljotiinist ning seejärel pea ja käsivarre kolmnurgast. Adesanya nägu paistetas üles, kuid ta kolkis Gastelumi viimase 30 sekundiga nii vaeseomaks, et Gastelum oleks pidanud alla andma. Gastelum aga ei andnud. Kõik kolm kohtunikku andsid Adesanyale võidu 48-46.

Gastelum peab paranema vähemalt 60 päeva, ülejäänud kolm vähemalt 45 päeva.

UFC maksis Hollowayle ja Adesanyale 350 000 dollarit. Poirier sai 250 000 ja Gastelum 150 000. Holloway teenis sponsor Reebokilt $40 000, ülejäänud kolm igaüks $30 000. Kõik neli said õhtu parimate matšide eest UFC-lt preemiat $50 000.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel