Võitlejaga tema võitlustest: Jan Beljajev

14. märts 2019 | Uudised

Jan Beljajev kommenteerib oma matše. Mõnda ei kommenteeri ka.

03.2015, Number One Fight Show: Ivan Danilov (BLR). Võit.

16-aastase Beljajevi debüüt. „Esimene profimatš oli eriti raske, sest enne võistlesin ainult kaitsmetega. Aga siin sain uusi kogemusi.“

11.2016, Number One Fight Show: Artur Kula. Võit.

„Matš oli põnev. Artur oli Eesti parim kikkpoksi juunior, aga mina parim tai poksi juunior ja saime teada, kes oli kõige parem.“ Matš, millest internet vaikib.

05.2017, Number One Fight Show: Igor Komkov (BLR). Võit.

„Mu esimene nokaudiga võit profimatšis.“

11.2017, Number One Fight Show: Vladislav Šedko (BLR). Võit.

„Noor sportlane Valgevenest. Oli hästi raske matš, aga õnnestus ta nokauteerida 2. raundis high kick’iga.“ Janil on kaks nokaudiga võitu.

03.2018, R-1 Fight Show (Riia): Patryk Proszek (POL). Võit.

Kohtunike arvamus: 29:28, 29:29, 30:28. Proszek on Poola meister kikkpoksis.

05.2018, Number One Fight Show: Danil Šatalov (RUS). Võit.

„Mu kõige olulisem fight. Eriti raske võistleja. Selleks matšiks valmistumisel sai tehtud ära suur töö.“ Šatalov võistleb praegu 100 000 zloti peale turniiril Poolas.

07.2018, Yangames Fight Night (Praha): Jiri Stariat (CZE). Kaotus.

Kaheksa mehe turniir, mille võitis hilisem Uku Jürjendali vastane David Vinš. Jan kaotas kuuma päikese käes avaringis aeglases matšis hiiglasele, kuid kohalik meedia kirjutas, et oleks võinud vabalt anda ka lisaraundi. Üritusest on 3,5-tunnine video. Osales ka Peter Aerts.

09.2018, Number One Fight Show: Francesko Xhaja (ALB). Kaotus.

Kuna tegu jälle kaotusega, jättis Jan kommenteerimata. Xhaja oli aga vahva vastane ja tõstis eestlase pärast matši õlgadele. Xhaja esindab Albaaniat, kuid kirjutab temast Itaalia press. Ilmselt ühes riigis elab ja teist esindab.

03.2019, Yakuza Fight: Lukasz Szmajda (POL). Võit.

Jättis kommenteerimata ka selle. Võib-olla seetõttu, et kohtunike otsuse peale arvutiklahvidesõdalased duelleerisid.

Jan mainis aga võitlusõhtut Sparta, mis tema võitudes-kaotustes ei kajastu, sest ringis oli korraga kaheksa inimest, neli inimest võistkonnas. Osales kaheksa võistkonda ja toimus see detsembris Venemaal. „Huvitav kogemus,“ ütleb Jan.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel