GOODFIGHT - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE

GoodFight

  • Avaleht
  • Tutvustus
  • Uudised
  • E-pood
  • Reklaam
  • Galeriid
  • Kontakt
  • Tooteid ei ole kassas.
  • Kodu
  • Uudised
  • Uudised
  • Kuidas sündis Saku Taipoksi Klubi?

Uudised

10:57 / Kategooria Uudised
Fotod: erakogu
Uudised / 13. märts 2019

Kuidas sündis Saku Taipoksi Klubi?

Eesti Muay Thai Liiga eelmisel etapil võitles enim võistlejaid (19) Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemiast, kuid Saku Taipoksi Klubi oli teisel kohal seitsme vahva võitlejaga. 23. märtsi etapilt soovib Oskar Künnapuu vedamisel tegutsev Saku rohkem võite kui viimasel korral.

Oskar, kuidas võitlusspordini jõudsite? 

Tegelesin aktiivselt jalgpalliga üheksa aastat. Mängisin Levadias ja võitsime ka 2009. aastal esiliiga. Mingil hetkel ei pakkunud jalgpall enam seda huvi ja kimbutama hakkasid ka erinevad vigastused.

Olles kaks aastat puhkust võtnud, otsisin uusi spordialasid, millega tegelema hakata. Proovisin saalihokit, jäähokit, kuni kuulsin, et üks klassivendadest hakkas tai poksis käima. Teadsin, et mõned tuttavad tegelesid veel tai poksiga Sakus ja otsustasin trenni ära proovida.

Sakus andis trenne sellel ajal, 2011. aastal Eesti tai poksi papa, Meister Kevin Renno. Esimene trenn järgi proovitud, ei olnud mul enam kõhklusi, millise spordialaga jätkan. Poole aasta pärast olin juba ringis.

Milliseid saavutusi peate kõige olulisemateks? 

Aastal 2015 tulin Eesti meistriks tai poksis ja ka kikkpoksis, kuid need ei ole minu jaoks kuigi olulise tähtsusega. Olen teinud häid matše ja ka vastu võtnud valusaid kaotusi välismaal: Euroopa meistri tiitli peale Itaalias (ISKA) ja Lätis (WAKO) ning maailmameistrivõistlustel Bangkokis (IFMA). Kahjuks tiitlit mul sealt saada ei õnnestunud, küll aga sain häid kogemusi. Veel meeldivad mulle matšid, mille olen lõpetanud tehnilise nokaudiga, low-kick’iga.

Miks sidusite igapäevaelu võitlusspordiga? 

Võitlusspordist saigi igapäevaelu. Nii lihtsalt läks ja on siiamaani jäänud. Kindlasti mängib olulist rolli see, et hakkasin 2014. aastal tegelema ise treeneritööga. Olles suure osa elust tegelenud spordiga, oli mul ka treeneritöö juba veres. Muidugi tegin ära ka treeneripaberid, kuid üldine teadmine on tulnud ainult kogemustest ja läbielamistest spordivaldkonnas.

Milline on sõdalase mentaliteet? Kuidas see igapäevaelu mõjutab? 

Ma arvan, et sõdalane ei peaks kartma vastu võtta uusi väljakutseid. Vead elus ja ringis tuleb võtta vastu heade õppetundidena. Niimoodi toimub areng.

Kuidas sündis Saku TPK? 

Klubi loodi 2014. aastal Kevin Renno, Oskar Künnapuu, Markus Soomi ja Simo Rebase eestvedamisel. Sellel ajal hakkas klubi trenne andma ka noortematele lastele. Viimase kahe aastaga on klubi kasvanud märkimisväärselt, muidugi suure töö tulemusel, mille taga on praegused eestvedajad Oskar Künnapuu, Fred Anton ja Kaie Višnesvki. Samuti on klubi edendamise ja kujundamise juures olnud suureks abiks Kevin Renno.

Kes teie juures valdavalt treenivad?

Grupid on erinevalt jaotatud: lastegrupp, põhigrupp (võistlejad), algajad, naistegrupid ja jooksvalt baaskursused.

Kes on eredamad tähed?

Tunnustada tahaks kõiki sportlasi, kes võtavad vastu otsuse minna võistlustulle. See on suur võitlus iseendaga. Aktiivsemad võistlejad ja tulevased tähed on meil Brigitta Vaab, Kristin Kadarik, Martin Višnevski, Robert Poštaritsa ja Eero Johanson. Viimase aastaga on tulnud juurde palju võitlejahingega noori, keda oleme eriti oodanud. Võitlejahinge tunneb treener kohe ära. Klubi on veel noor, aga tulevik on võimas!

Millised on klubi selle aasta plaanid? 

Üks suurimaid eesmärke on pühendada võimalikult palju aega võistlejate jaoks. Käia nendega teistes klubides sparrimas, teha mitmekülgseid treeninguid ja nõustada üleüldises sportlikus eluviisis. Hakkame tegelema veel aktiivsemalt baaskursustega, et tekiks juurde uusi tai poksi huvilisi.

Miks on teil trennid naistele eraldi? 

Naistele meeldib koos trenni teha. Tekib ühtne vaim ja hea emotsioon. Sakus on juba ammu puudu olnud naiste jaoks trenn, mis sisaldab võitluskunste ja aeroobset segamini.

Sobivad naised ja poks kokku ka mehe vaatevinklist? 

Ideaalne kooslus! Võitluskunste võiksid alati osata ka naised. Väga suure osa meie klubi liikmetest moodustavadki naised. Naiste seas kogub kikkpoks, tai poks väga suurt hoogu. Saadakse aru, et tegu on meelirikastava spordialaga.

Kes teid võitlusspordimaailmas on inspireerinud? 

Eesti võitlejad on heal tasemel maailmapildis. Sellest tulenevalt inspireerivad mind paljud oma kodumaa võitlejad. Kui mujalt maailmast inspiratsiooni otsida, siis läheksin Hollandisse või Taisse, kohtadesse, kus kikkpoks ja tai poks on sündinud.

Milline on Eesti parim võitlusspordisari? 

Soovin näha The League’i arenguteed, sest juba esimene üritus jättis võimsa mulje just kontseptsiooniga tuua K-1 reeglitesse muay thai’d. Muidugi ei saa mainimata jätta kaheksa mehe turniiri.

Mida muudaksite Eesti võitlusspordimaastikul?

Uute klubide treenerid peavad end paremini kurssi viima, mida nad täpsemalt õpetama hakkavad liikmetele. Viletsa taseme treeneripaberid pole kindlasti see tase, kuhu võiks üks arenev treener istuma jääda.

Uued ja vanad klubid võiks julgemalt liituda Eesti Muay Thai Föderatsiooniga. See aitab kaasa tai poksi arengule Eestis.

Kui tegemist on tai poksi klubiga, siis võiks õpilased osata ka tai poksi tehnikat, kuhu kuuluvad küünarnukilöögid ja püstimaadlus. Treeningud, sparringud peaks toimuma võimalikult koordineeritult ja turvalises keskkonnas.

Millise lauluga ringi läheksite? 

Miss Jane „It’s A Fine Day (ATB Original Clubb Mix)“.

Mis raamatut hetkel loete? 

Rolf Dobelli „Hea elu kunst“.

Millist raamatut teistele sõdalastele soovitate? 

John Kavanagh „Win or Learn“.

Mida soovitate esimest korda poksitrenni minejale? 

Lihtsalt mine kohale! Olen palju kuulnud inimestelt, et peaks enne ikka jooksmas käima ja ennast vormi ajama. Aga võiks lihtsalt trenni kohale minna, sest nii ju hoiad kokku enda aega.

GoodFight

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

WP Post Author

GoodFight

Toimetaja
info@goodfight.ee

See author's posts

EelmineLomatšenko nimetas viis tugevaimat poksijat
JärgmineVõitlejaga tema võitlustest: Jan Beljajev

Seotud lood

Tradehouse ootab noorsportlase stipendiumi taotlusi
Naised tai poksi trennis: enesekindlus ja tugevus on Katrini arvates väga naiselikud
Canelo abiellus nädal pärast matši

Liitu uudiskirjaga

Viimased uudised

  • Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi kokkulepe on jõudmas lõpusirgele

    Robert Heleniuse ja Deontay Wilderi omavaheline...
  • Lühike pensionipõlv: Tyson Fury plaanib poksiringi naasta

    Raskekaalu maailmameister Tyson Fury naaseb pok...
  • Mike Tyson vihastas Hulu voogedastusplatvormi peale: ära lase ennast petta!

    Poksilegend Mike Tyson on vihane Hulu voogedast...
  • VIDEO! Vaata, kuidas Aleksei Larin trenni teeb

    Aleksei Larin postitab üsna sagedasti sotsiaalm...
  • Profid ei julge juutuuber Jake Pauliga poksida?

    Algselt Youtube`is kuulsaks saanud Jake Paul on...

GOODFIGHT

GoodFight - VÕITLUSSPORDIPORTAAL VÕITJATELE!

Goodnews Communication OÜ
äriregistri number 14911432
Veetorni 4, Tallinn 10119
info@goodfight.ee
5551 7551
www.goodfight.ee

LIITU UUDISKIRJAGA

🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit K 🤘KOGEMUSLUGU: Kerli Pähkel kiropraktik Priit Kõrve juures: juba peale esimest visiiti oli liikumine kergem

Poksimine on kasulik südame-veresoonkonna talitlusele, vaimsele tervisele, vastupidavuse kasvatamisele ning aitab efektiivselt vähendada ka stressi. Kerli Pähkel on tegelenud poksiga juba mitmeid aastaid ning leiab, et poks on parim viis, kuidas ennast kõigest toimuvast välja lülitada. Nüüdseks on ta kogunud aga ka mitmeid vigastusi ja tundis, et on aeg külastada kiropraktikut ... 

🤜Loe GoodFight.ee

@kerlipahkel @priitkorve @kerlivau @monikakuzmina @krva.ee #goodfight #tervis #fight #fightsports
👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen sel 👊Prooviks äkki poksitrenni? Sigrid Kapanen selgitab, mida trenni minnes vaja on

🤜Sigrid Kapanen selgitab täna võitlusspordiportaalis, et esimeste trennide jaoks võiks kindlasti olemas olla käesidemed ning hambakaitsmed – muu varustuse saab pea alati trennist kohapealt laenata. Mingi aeg võiks endale soetada ka kindad ja jalakaitsmed, sest endal on parem oma varustusega olla. Lisaks on meestel soovituslik kubemekaitse kaasas olla.

🤜”Poksitrenn sobib kõigile, kellele meeldib poks ja kes tahab seda õppida. Soovitan kõigil vähemalt 1 või 2 poksitrenni kaasa teha – äkki hakkab meeldima,“ lausub Sigrid ja lisab, et kõigil on alati esimeste trennide ees hirm, kuid tegelikult pole hullu midagi. Tuleb lihtsalt kohale tulla ja kaasa teha. „Arvestada tuleb sellega, et mõtlema ei pea. Kuidas jalad seisavad, keha asend, löögid – kõik hakkavad mingi aeg ise välja tulema.“

🤜Goodfight.ee
@sigrid.kapanen @kondorfightclub @ringotipp #goodfight
👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõj 👊 Artjom Savitski: poks maandab pingeid ja mõjub vaimselt hästi

💪4 põhjust, miks muusik Artjom Savitski soovitab poksitrenni minna:

🤜”Kuigi trenn on hästi intensiivne ja peaks justkui energiat ära võtma, siis peale seda on veel võimsam tunne sees ja elujanu tuleb tagasi. Oled motiveeritum ja poksimine annab energiat tegutsemiseks,“ sõnab Artjom.
🤜”Poksimine on väga hea trenn kui soovid kaalust alla võtta. Seal on raske viilida ja distsipliin on esimesel kohal. Mingil hetkel sa ei saagi aru, kui palju kaloreid tegelikult põletad,“ räägib muusik.
🤜Artjomi sõnul võiks iga inimene teada põhilisi enesekaitse võtteid, kui keegi peaks teda ründama.
🤜Artjom leiab, et poksitrenniga saab maandada elu ja tööga seotud pingeid. „See on suurepärane stressimaandaja – selleks ei ole vaja alkoholi, vaid suundu hoopis poksitrenni,“ soovitab ta.

🤜Loe eksklusiivset lugu GoodFight.ee!
@artjomsavitski #goodfight #fight #news #fightsports
👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The Lea 👊 VIDEO! Vaata Neuschwanderi ja Grentsi The League’i täispikka matši videot

15. aprillil toimus Kalevi spordihallis Eesti võitlusspordi tippsündmus The League, kus ainsas naistematšis astusid vastamisi Astrid Johanna Grents ja Zoe Neuschwander Šveitsist. Grents võitis koos temaga juubeldava publiku silme all matši ühehäälse otsusega. Nüüd saab täispikka videot matšist vaadata ka The League`i ametlikus Youtube`i kanalis.

🤜GoodFight.ee! 
@theleagueestonia @rennokevin @krva.ee @astriiidjohanna @zoenswd @tonyhitrov #goodfight
👊 Naised treenivad Leesmanni käe all! Maarja Õkva: meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Poksija Maarja Õkva selgitab, et jõudis Kaido Leesmanni juurde läbi poksija Astrid Johanna Grentsi. Kuna poisse oli grupis juba palju, siis moodustati tüdrukutega oma grupp.

Maarja sõnul aitasid ühised trennid tal saada kinnitust teadmisele, et ta suudab palju rohkem füüsiliselt teha, kui ta ise ennast tegema suunab. “Samuti annab väike tervislik võistlusmoment trennis motivatsiooni juurde, et rohkem pingutada ja kauem vastu pidada. Raske töö kõrvalt ei puudu ka väike nali, mis muudab ühise füüsilise pingutuse lõbusamaks,” leiab poksija.

Maarja on õppinud ja kinnitust saanud, et vaimne usk ja kindlus enda võimetesse teeb võistlustulle mineku pigem põnevaks kui hirmutavaks ning et me kõik oleme inimesed. “Meil kõigil on füüsiliselt raske, aga seda raskust saab treenida talutavamaks,” sõnab ta.

🤜GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @maarjaokva @monikakuzmina #goodfight #krva #fight #better #training
👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. 👊Poksija Floyd Mayweather: “Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd!”

Edukas poksija Floyd Mayweather on öelnud, et kui inimesed näevad kõike seda, mis tal praegu on, siis pole neil õrna aimugi, kust ta tegelikult pärit on ja neil pole aimugi, et tal polnud üles kasvades mitte midagi.
“Et saada parimaks pead sa tegema ületunde. Ära kunagi nuta. Ära kunagi virise. Lihtsalt tee tööd,” on Floyd öelnud.

🤜GoodFight.ee! 

@floydmayweather 
#fight #fightsport #goodfight #betteryou #workhard
👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmi 👊Anthony Joshua: meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust! 

Maailma raskekaalu meister Anthony Joshua pole mitte ainult silmapaistev poksija, vaid mehel on ka hea süda – ta hoolib endast nõrgematest ja aitab seal, kus saab. “Meie kohus on anda oma järgmisele põlvkonnale lootust. See kõik on armastus ja hea energia,” on Anthony öelnud.

🤜Vaata videot GoodFight.ee!
@anthonyjoshua #goodfight #fight #joshua
👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkem 👊 Sonja Anderson: inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“

Jõutõstmise maailmameister ja Eesti Raskejõustiku Akadeemia treener Kaido Leesmann on võtnud enda tiiva alla mitmed poksivad naised. Sonja Anderson ütleb, et on trennidega nüüd lisaks füüsilisele vormile arendanud ka mentaalset poolt. „Suurel füüsilisel koormusel hakkab üles ütlema psüühika, mis pärsib edasist pingutust. Inimkeha on võimeline rohkemaks, kui aju meile seda kriisiolukorras „väidab“. Pidevalt ennast tagant sundides, vähehaaval piire ületades, hakkad omalegi märkamatult aina rohkem ja rohkem jõudma. Nagu öeldakse, mitte trenn ei ole kergem, sina lihtsalt oled tugevam!“ sõnab ta.

Loe GoodFight.ee!
@poweracademy_est @krva.ee @ssonjaa_a #goodfight
👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamises 👊 Astrid Johanna Grents baaskursuse õpetamisest: õpetada kedagi täiesti nullist on üks ilus teekond!

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents sõnab, et baaskursuse õpetamine on talle alati väga huvitav väljakutse. ”Õpetada kedagi täiesti nullist ja näha tema arengut, on üks ilus teekond. Seda muidugi eeldusel, kui treenitav on ise ka motiveeritud võtma õpitavat omaks,” räägib ta.

Astrid Johanna ütleb, et tema suurimaks motivatsiooniks baaskursuse õpetamisel on näha inimeste arengut ja õppimise sära silmis. Tema missioon on näidata võitlussporti heast küljest ja tõestada, et see on võrdväärne spordiala teiste spordialadega.

”See ei ole pätisport! Võitlusspordiga tegelevad maailma kõige toredamad ja lahkemad inimesed üldse. Meis ei õhka mingit viha teiste vastu. Vastupidi – võitlussport õpetab sisemist rahu ja endaga ning teiste inimestega läbisaamist ja lugupidamist. Treeningutel ei saa olla kuidagi üleolev oma paarilise vastu, vastasel juhul pole sul kellegagi treenida. Usun, et selline inimeste lugupidamise oskus tuleb kasuks igas eluvaldkonnas!” arvab ta.

🤜GoodFight.ee! 
@krva.ee @astriiidjohanna @eduardvahemets @martisarapuu @kerlivau #goodfight #krva #kevinrennovõitlusspordiakadeemia #fight #fightnews
Jälgi Instagramis

2022 © Kõik õigused kaitstud.

ÜLES
Lehekülje kasutamist jätkates nõustute meie Privaatsuspoliitikaga.
Aktsepteeri
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT