Foto: @jiri_bjp

Vinge tiitlita meeste matš – Reyes kaotas Prochazkale

02. mai 2021 | Uudised

Endine Rizini meister Jiri Prochazka alistas 1. mail Las Vegases UFC-s poolraskekaalus Dominick Reyesi.

Reyes viis vastase avaraundis hetkeks maha, kuid võimsate löökidega domineeris tšehh ja Reyes alustas 2. raundi veritseva ninaga. Võit tuli 2. raundis nokaudiga, kui tšehh tabas pöördelt küünarnukiga. “Meeletu!” tviitis Kamaru Usman. UFC andmetel oli see alles kolmas sellise löögiga võit sarja ajaloos. Prochazka tunnistas, et Reyes lõi ta jalaga nokauti, kuid ta suutis toibuda.

Tšehh ütles, et võitis tänu oma antennisoengule. “Mõte sellist lööki kasutada tuli käigu pealt. Antenniga püüan mõtted kinni,” sõnas ta. Võiduga teenis ta 100 000 dollarit preemiat. Prochazka naljatas, et kavatseb selle eest osta kalli auto ja kortsu sõita.

Kõik kihlveokontorid pidasid favoriidiks tšehhi: keskmiselt -135 vs Reyesi keskmiselt +110.

Prochazka (27-3-1) oli Rizini meister poolraskekaalus, ent pidas 2015. aastal ka võimsa kaheksa mehe turniiri raskekaalus. Seal alistas ta esmalt Satoshi Ishii ja Vadim Nemkovi, kuid kaotas siis finaalis Muhammed Lawalile. Prochazka on selline huvitav mees, kes on kaotanud peamiselt vähetuntud võitlejatele, võitnud aga lisaks Fabio Maldonadot, CB Dollawayd ja viimati UFC debüüdis Volkan Özdemiri.

Prochazka oli üks neist, kes arvasid, et Reyes võitis kohtumise Jon Jonesiga.

Kaks korda tiitlile võidelnud Reyes ütles, et analüüsis end pärast kaotust Jonesile üle ja kaotas seetõttu Jan Blachowiczile. Reyes vigastas enne poolakaga kohtumist nina, kuid ei julgenud UFC-le öelda, sest pelgas võimaluse kaotamist. Reyes ja Prochazka pidid võitlema veebruaris, aga Reyes sai vigastada. Seekord võttis Reyes pausi – kui ta ka Prochazkale kaotaks, oleks tal UFC-s suures osas kriips peal.

Blachowicz esitaski pärast Prochazka võitu Prochazkale väljakutse.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel