Pilt: Fox Sports / PBC

“Paks poiss” pidas esimese matši pärast tiitlikaotust Joshuale

02. mai 2021 | Uudised

Üliraskekaalu endine WBA, WBO ja IBF-i meister Andy Ruiz pidas 1. mail Californias esimese kohtumise pärast 2019. aastat, kui ta kaotas tiitlivööd tagasi Anthony Joshuale.

Tema vastane oli 40-aastane Chris Arreola, kes kukutas Ruizi 2. raundis. Edaspidi läks võrdsemalt ja Ruiz võitis 117-110 ja kaks korda 118-109. Kui on võrdne kohtumine, antakse ikka sellele, kellel juba on, sest ta on eelnevad tiitlid välja teeninud. “Kas ta võitis? Olgu, aga ärge tulge ütlema, et ma võitsin ainult paar raundi,” vahutas Arreola vihast. “Ta lõi palju, kuid tabas mu kindaid.”

Tribüünidel kakles rahvas samal ajal ja tõestas, et piiranguid tuleks jätkata. Ruiz teenis miljoni, Arreola 300 000.

Ruiz kaalus 116 kilo. Esimeses kohtumises Joshuaga kaalus ta 121 ja järgmises 128. Ruiz võttis pärast tiitlite kaotamist treeneriks Eddy Reynoso, kes voolib meistreid Canelo Alvarezist, Ryan Garciast ja Oscar Valdezist. Keegi neist ei poksi tavapärases stiilis. „Peamiselt olen Eddylt õppinud distsipliini. Seda vägisi ei omanda. Seda peab tahtma,” sõnas Ruiz.

Arreolast (38-6-1) pidi saama esimene Mehhiko päritoluga raskeimate meeste meister, kuid see au läks Ruizile. Arreola poksis tiitlile Deontay Wilderiga, Bermane Stiverne’iga ja Vitali Klitškoga ja kaotas kõigile. Ruizile sai saatuslikuks söömine. Arreola jäi kaks korda vahele marihuaanaga ja tunneb Ruizile kaasa. 2019. aastal saatis Arreola kohtumises Adam Kownackiga teele 1125 lööki, mis on üliraskekaalu rekord. Amatöörina poksis Arreola ligi 200 korda.

Arvatakse, et kui Ruiz veel kunagi meistriks saab, siis varumeistri tasemel, nagu on praegu Dillian Whyte. Whyte ütles, et Ruizi ja Arreola matš on rämps ja olnuks rämps ka mitu aastat tagasi, sest Ruiz võitnuks igal juhul. 16-aastane Ruiz poksis Arreolaga trennis.

Erislandy Lara ja Thomas LaManna (30-4-1) poksisid vabale keskkaalu WBA tavameistri tiitlile. Lara jättis WBA kergekeskkaalu tavameistrivöö vabaks ja otsustas 38-aastasena esitada endale ja maailmale veel ühe viimastest väljakutsetest. Kuubalane, kes on 2005. aasta amatööride maailmameister, valitses kergekeskkaalu 2013. aastast, kaotades vahepeal vaid küsitavalt Canelole ja napilt Jarrett Hurdile. Larale jäid alla Vanes Martirosjan, Alfredo Angulo, Austin Trout ja Terrell Gausha. Arvati, et ta võidab 2008. aasta olümpia, kuid ta hüppas Kuubalt ära.

„Ta ei liigu enam nii nagu enne, aga tema karjäär pole ka läbi, nagu mõned ütlevad. Samas olen ma noorem ja mul on peetud rohkem kohtumisi,” sõnas 29-aastane LaManna.

Lara võitis avaraundis nokaudiga.

Teised tähtsamad kohtumised:

Eduardo Ramirez alistas Isaac Avelari (vabale WBA sulgkaalu ajutise meistri tiitlile)
Abel Ramos alistas Omar Figueroa

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel