Foto: Shutterstock

Viis viisi, kuidas poks muudab naise naiselikumaks

19. veebruar 2022 | Nõuanded, Uudised

Tihti arvatakse, et poks on mehelik sport. See on ekslik. Thoughtcatalog tõi välja viis viisi, kuidas poks muudab tegelikult naise hoopis naiselikumaks!

Poks suurendab empaatiavõimet

Empaatiat peetakse naiselikuks vooruseks ja poks just seda arendabki. Üks osa trennist on valmistuda vastulöögiks vastaselt. See nõuab aga empaatiavõimet ja oskust vastasest aru saada – mida ta tunneb, on ta vihane, on ta mõtted mujal, on tal hoopiski igav? Vastaste tunnete mõistmine aitab olla parem poksija.

Foto: Shutterstock

Poks õpetab, kui haavatav sa oled

Poks muudab küll naised füüsiliselt tugevamaks, ent õpetab ka, kui haavatavad me tegelikult oleme. Haavatavus tähendab mõista oma piire ja olla valmis paluma abi, kui seda vajad. Teadmine, mis on su nõrgad kohad, aitab sul paremini trenni teha ja end arendada.

Foto: Shutterstock

Poks õpetab tagasihoidlikkust

Tagasihoidlikkus on poksijale väga oluline. Poksimine tuletab meelde, et sa ei ole maailma naba, aga ka seda, et alati on midagi, mille nimel võidelda.

Foto: Shutterstock

Poks muudab heldeks

Paljud poksijad peavad poksi vaimseks teekonnaks. See õpetab tõusma, kui sa kukud. Kuid poksis on ka oluline teiste toetus – just teiste kaasaelamine aitab sul vastu pidada veel 15 sekundit. Ja sa ise vastad teistele samaga.

Foto: Shutterstock

Poks aitab leida tasakaalu

Poksija Miranda Kamal on öelnud, et võit ja kaotus ei olegi väga erinevad – need on vaid kaks viisi, kuidas välismaailm sind näeb. See aitab näha tasakaalu kogu elus.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel