Foto: Shutterstock.com

Poksimine ja usk: need kaks pealtnäha vastuolulist asja on sarnasemad kui arvame

20. veebruar 2022 | Nõuanded, Uudised

Huffington Post Religion kirjutas, et mitmed professionaalsed sportlased palvetavad enne võistlust, ent poksijate palved on eriti erilised. Poksijad panevad igal matšil kaalule oma elu. Robert “The Ghost” Guerrero on öelnud, et palub jumalalt enne matši kaitset nii endale kui teistele võitlejatele. “See on ohtlik. Üks löök võib kõike muuta. Aga sa siiski soovid, et sinu vastane pärast matši läheks koju oma perekonna juurde,” ütleb ta. Guerrero lisab, et ta palvetab enne matši alati, et jumal annaks talle ringis tarkust, hoiaks tema silmad teravad, löögid tugevad ja reaktsioonid kiired.

Robert Guerrero palvetab enne matši alati, et jumal annaks talle ringis tarkust, hoiaks tema silmad teravad, löögid tugevad ja reaktsioonid kiired.

Foto: Shutterstock.com

Guerrero mänedžer Bob Santos usub, et just võitleja usk on väga olulisel kohal tema edus. “Kui sa pole vaimselt õiges kohas, ei loe miski muu. Keha võib olla elu parimas vormis, aga kui sa pole vaimselt kohal, see ei loe,” arvab ta.

Võitleja usk on väga olulisel kohal tema edus.

Foto: Shutterstock

Mõistagi tekitab see vastuolu, et poksija on usklik. Kas jeesuse nimel saab kellelegi näkku virutada? Guerrero aga ütleb, et tema missioon on inspireerida teisi ning see on miski, mida jumal heaks kiidab. Ja see on tõsi – poksifännide jaoks ei ole poksijad kõigest võitlejad, vaid nad võitlevad oma riigi, rassi, rahva või kodulinna nimel ning pakuvad inspiratsiooni ka teistele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel