Marko Šults vs Raimonds Aukštikalnis. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

VIDEO! YAKUZA FIGHT I Vaata täispikka Šultsi ja Aukštikalnise matši

28. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

Võitlusõhtu Yakuza Fight 6 NEW ERA leidis aset 16. märtsil Rakvere Spordikeskuses. Teise turniiri poolfinaalis astusid ringi Marko Šults ja Raimonds Aukštikalnis. Matši võitis kohtunike otsusega Raimonds Aukštikalnis.

Võitlejatest

Lätis pärit Raimonds Aukštikalnis on klubist Tkachenko Team. Ta on 27-aastane, 180 cm pikk. Ta kaalus 15. märtsil 2024. aastal 80 kg. Aukštikalnis on pidanud 21 profimatši, nendest 16 võitu, 2 nokaudiga ja 5 kaotust. Wako World Cup 2 koht.

Raimonds Aukštikalnis. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Kas Aukštikalnis lootis teistsugust vastast kui Šults. ”Lootus on L-tähega inimestele. Mina tulin võitma,” vastas võitleja enne poolfinaali.

Lootus on L-tähega inimestele. Mina tulin võitma.

Marko Šults on klubist Leader Muay Thai Club. Ta on 26-aastane, 185 cm pikk. Šults kaalus enne võitlusõhtut, 15. märtsil aastal 2024 78,8 kg. Ta on pidanud 24 profimatši, nendest 14 võitu, 7 nokaudiga ja 10 kaotust. Eesti kikkpoksi meister aastal 2019.

Marko Šults. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Šults lausus pärast kaalumist ja vastase teada saamist, et ta ei närvitse. ”Mul pole vahet. Ma tulin võitma.”

Šults kaotusest

Kui üldiselt tahavad sportlased olla pärast kaotust üksinda, siis Šults pole päris selline sportlane, kes jääb üksinda ja pole nõus rääkima. „Mis siin ikka rääkida. Pean natuke järele mõtlema ja analüüsima, mis valesti läks ja muud polegi midagi teha. Taastun ära, teen analüüsi ja lähen edasi,“ nentis ta ja lisas, et teda vedas ilmselt alt asjaolu, et ta pole kunagi tegelikult nii kõrges kaalus võistelnud.

Marko Šults vs Raimonds Aukštikalnis. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

„Minu võistluskaal on jäänud sinna 75-77 kg kanti. Tegelikult ma ju alustasin üldse 71-s. Arvan, et lihtsalt jäin massilt natuke alla. See on üks asi. Muus osas pean lihtsalt analüüsima.“

GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel