Tymur Didiaiev vs Markus Mittal. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

VIDEO! YAKUZA FIGHT I Vaata täispikka Mittali ja Didiaievi matši

26. märts 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil toimus Rakvere Spordikeskuses võitlusõhtu Yakuza Fight 6 NEW ERA. Esimese turniiri poolfinaalis astusid omavahel vastamisi Markus Mittal ja Tymur Didiaiev. Matši võitis kohtunike otsusega Tymur Didiaiev.

Võitlejatest

Ukrainat esindav ja Tšehhist pärit Tymur Didiaiev on klubist TKBC. Ta 19-aastane ja 184 cm pikk. Ta on pidanud 7 profimatši, nendest 6 võitu, 3 nokaudiga ja 1 kaotus. Didiaiev kaalus 15. märtsil 2024. aastal 70,8 kg.

Tymur Didiaiev. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Didiaiev lausus pärast kaalumist, et tal on hea meel, et esimeses poolfinaalis ei sattunud omavahel vastamisi kaks ukrainlast. „Mul on hea meel osaleda.“

Mul on hea meel osaleda.

Markus Mittal on Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia esindaja. Mittal on 21-aastane ja 183 cm pikk. Ta on pidanud 2 profimatši ja need võitnud. Mittal kaalus 15. märtsil 2024. aastal 70,9 kg.

Markus Mittal. Foto: GoodFight, Evelin Kruus

Mittal sõnas pärast kaalumist, et nüüd kui vastane on teada, siis ettevalmistuste juures ei muutu mitte midagi.

See on sport

Mittali treener Kristo Männistu nentis pärast poolfinaali Goodfight`ile antud intervjuus, et Mittal on emotsionaalne sportlane ja emotsioonid võtsid võitlusõhtul võimust. „Aga see on sport ja see näitabki, et ta on hingega asja juures. Pigem on seda isegi hea näha,“ lausus ta ja lisas, et kui oled hingega nii asja juures, siis lihtsalt emotsioonid löövadki välja. Vahet pole kas võidad või kaotad. „Löövad nad siis ühtepidi välja või teistpidi välja, kas kurbus või suur rõõm. Aga ta tundis ennast nagu kodus ja seda on äge näha. Mees tunneb ennast nagu kodus ringis.“

Tymur Didiaiev vs Markus Mittal. Foto: GoodFight

Küsimus on selles, kas peas on suurem visioon või elad ainult tänases päevas

Männistu on Mittali treenerina olnud viimase kõrval algusest saati. Kuidas aga tema sõnul peaks tulema toime kaotustega? Männistu tõdes, et siinkohal on küsimus selles, kas sul on peas suurem visioon või kas oled ainult tänases päevas.

„Markuses olen selles suhtes kindel, et ta ei kao kuhugi ära – meil on suurem visioon peas. Selles mõttes ma viskasin ta külma vette. Ma ju teadsin, et oleme underdog, ehk turniiri favoriidid kindlasti ei ole. Me polnud võib-olla ka kõige underdog`im, aga seda oligi vaja. Ma tahtsin näha, mis saab siis kui on tõsine asi.”

Markuses olen selles suhtes kindel, et ta ei kao kuhugi ära – meil on suurem visioon peas.

Oma kogemustega poisse ta võidab liiga kergelt ja nüüd ongi lihtsalt, et… Markus näitab alati südant, näitab alati südikust, näitab alati, et ta kuulub sinna. Ma ei väsi kordamast – me ei ole isegi kahte aastat trenni teinud. Väga vähesed mehed on jõudnud vähem kui kahe aastaga nii kaugele, nii mugavalt ennast ringis tundmas. Siin ei ole midagi katki, läheme edasi.“

GALERII: GOODFIGHT, EVELIN KRUUS

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel