Oleksandr Usyk

VIDEO! Valitsev maailmameister Usyk tagas, et ukrainlased saaksid kohtumist Joshuaga tasuta vaadata

19. august 2022 | Uudised

Eelmise aasta septembris alistas valitsev maailmameister Oleksandr Usyk Anthony Joshua. Juba homme,  20. augustil kohtuvad raskekaalu maailmameistrid Saudi-Araabias MM-i korduskohtumises, vahendab The Guardian.

Kaalul on WBA, WBO ja IBF-i meistrivööd.

Usyk rääkis The Guardianile antud intervjuus sõja mõjust poksimatši ettevalmistusele. Päev, mil Venemaa Ukrainat ründas, oli sünge. Samal päeval sai Usyk tütar Jelizaveta 12-aastaseks. See sünnipäev jäi tähistamata. „Mu naine rääkis tütrega ja üsna kiiresti sai laps aru, millega kõik ukrainlased silmitsi seisma peavad. See oli raske, kuid ta sai aru ja peaasi, et lapsed on väljaspool ohtu,“ sõnas Usyk.

Pärast viimast matši oli Usyk kuu aega Ukrainas sõdurina abis. „Iga päev kui rindel olin, palvetasin, et keegi ei üritaks mind tappa. Ära lase kellelgi mind tulistada. Ja ära pane mind kedagi tulistama,“ lausus Usyk.

Usyk on asutanud ka heategevusfondi, mis kogub raha pakkumaks ukrainlastele humanitaarabi, arstiabi, peavarju ja toitu.

2019. aastal keskkaalust raskekaalu liikunud Usyk on viimasel ajal oma füüsilist vormi taas üles ehitanud ja 15 kg lihasmassi juurde võtnud. See on vajalik, sest kui Joshua soovib vöösid tagasi võtma peab ta olema agressiivsem kui viimati.

„Esimese sõjakuuga võtsin 10 kg kaalust alla. Kui hakkasin selleks võitluseks valmistuma, võtsin üsna ruttu kaalu juurde. Mu meeskond tegi mu keha tugevdamise nimel ära suure töö. Tunnen end vormis ja tugevana. Näen seda jõusaalis, kuid kavatsen tõestada ka poksiringis,“ sõnas ta.

Kõik ukrainlased saavad vaadata Usyki matši Joshuaga. Usyk oli valmis tasuma kõik rahalised kulud, mis kaotaks riigis tasuliste vaatamiste piirangu, kuid kokkulepe matši tasuta vaatamiseks sõlmiti üsna kiiresti. „See, et kõik ukrainlased saavad kodus matši vaadata, inspireerib mind,“ lausus Usyk.

Vaata videot SIIT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel