Oleksandr Usyk. Foto: Shutterstock.com

ALISTAMATU MEES: Oleksandr Usyk seljatas tiitlimatsis taas Joshua

21. august 2022 | Uudised

Valitsev maailmameister Oleksandr Usyk kaitses 20. augustil raskekaalus WBA, WBO, IBF-i ja IBO meistrivöösid, kui alistas Saudi Araabias peetud tiitlimatšis Anthony Joshua. Usyk võitis 12 raundi kestnud matši kohtunike häältega, vahendab The Sun.

Aleksander Ussik. Foto: Shutterstock.com

Usyki ja Joshua korduskohtumine pidi aset leidma juba kevadel, kuid toona tuli seda edasi lükata, sest Usyk asus relvaga kodumaad kaitsma. Enne korduskohtumist lubas valitsev maailmameister, et naaseb peale poksimatši taas rindele.

Usyk andis peale võitu teada, et teda huvitab nüüd ainult tiitlite ühendamise matš. Seega soovib Usyk vastamisi minna WBC meistrivöö omaniku Tyson Fury’ga.

„Pühendan selle võidu oma kodumaale, perekonnale ja meie armeele. Olen kindel, et Tyson Fury ei ole karjääri päriselt lõpetanud. Tahan ainult temaga võidelda. Kui ma temaga poksida ei saa, siis ma enam ringi ei naase. Ainult jumal teab, kas see saab teoks või mitte. Kõik minu ümber olevad inimesed kavatsevad mind selles küsimuses nüüd aidata,“ sõnas ta.

Foto: Shutterstock.com

35-aastane Usyk on pidanud 20 matši ning need kõik võitnud, 13 võitu on tulnud nokaudiga. 32-aastase Joshua kontol on 24 võitu ja kolm kaotust.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. Cat. Aleksandr (@usykaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. Cat. Aleksandr (@usykaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Usyk. Cat. Aleksandr (@usykaa)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel