Foto: British Boxers

VIDEO! Suurima poksikaotaja tiitel vahetas omanikku

11. juuli 2018 | Uudised

Britt Kristian Laight kaotas nädalavahetusel 277. poksimatši ja möödus ameeriklasest Reggie Stricklandist, kelle käes oli rekord 276 kaotust.

Laightil on 277 kaotuse kõrval 66 võitu ja 17 viiki. Tema kaotatud kohtumised on peatatud vaid viiel korral. Viimati kaotas ta 7. juulil Dudleys Connor Lee Jonesile.

Maailmas on 10 aktiivset poksijat, kes on kaotanud vähemalt 100 matši, suurem osa neist Suurbritanniast, kus lubatakse sellistel kaotajatel jätkata.

Ka Reggie Stricklandil oli vaid neli kaotust, kus matš peatati. Profipoksija oli ka tema poolvend Jerry Strickland, kes kaotas 122 korda, aga tema löödi ära neist 78 korral.

Laightil Wikipedias külge pole, Reggie Stricklandil on. Strickland ei poksinud ainult ameeriklastega, tema vastaste seas oli muude maade esindajaid ka. Laight oli praeguse Commonwealthi tšempioni Tommy Coyle’i esimene vastane. Coyle ütles, et Laight oli väga hea poksija, kes blokeeris peaaegu kõik tema rünnakud.

2003. aastal poksimisega alustanud Laighti hüüdnimi on Hr Usaldusväärne.

Boxing Insider, kes selle uudise kirjutas, üritas ka Laightile kirjutada Boxrec.comis antud meilile, aga tulemuseta. Laight on siiski intervjuusid andnud, kui guugeldada. 37-aastase Laighti jaoks on poks töö, tema teenistus. Ta poksib tavaliselt igal nädalavahetusel korra.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel