Harto Vallimägi

Eesti sai ADCC Estonian Openilt kolm esikohta

11. juuli 2018 | Uudised

7. juulil toimus Pärnu-Jaagupis Eesti esimene ametlik ADCC turniir Estonian Open, millel osales üle 60 võitleja kaheksast riigist ja 27 klubist. Lisaks eestlastele (26 võistlejat) olid suurelt esindatud põhja- ja lõunanaabrid (vastavalt 20 ja 14 võistlejaga).

Eestisse jäi kolm kulda: Harto Vallimägi (3D), Indrek Jaadla (Võimla) ja Monika Riivald (MMAces). Riikide arvestuses kogusid enim punkte (57) Soome sportlased, kellele järgnesid Läti (53) ja Eesti (51), klubidest edestas lätlaste Gracie Barra SBG-d ja Hiltit. Eestist oli edukas ka Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia kolme pronksi ja ühe hõbedaga.

Välja jagati 14 kulda, 14 hõbedat ja 12 pronksi, sest kahes kategoorias nappis võistlejaid. Meesproffidel oli neli kaalu, naisproffidel kaks, meesalgajatel kuus ja naisalgajatel kaks.

Abu Dhabi Combat Club submission wrestling ehk grappling on ala, kus võistlevad luta livre-, maadluse-, džuudo-, ju-jutsu, sambo-, shooto– ja MMA-spetsid, ütleb Wiki. Löömine on keelatud. Delfi on seda nimetanud Poola lukumaadluseks ja poolakad seda EM-il ka domineerivad. Samuti on EM-il väga edukad soomlased. MM-il domineerib reeglina Brasiilia.

Vaata tulemusi SIIT!

VAATA VIDEOT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel