Foto: Marek Krugol

Video: Maikel võttis MM-i avamatšis võidu

19. oktoober 2021 | Uudised

Maikel Astur alustas 18. oktoobril Itaalias WAKO MM-i võiduga.

Kuni 81-kiloste meeste seas sai ta 2:1 jagu valgevenelasest Jevgeni Mjahkovist, kes on loomulikult kodumaa meister, aga ka Baltic Muay Thai Openi meister 2019. aastast ja MM-i hõbedamees 2017. aastast.

„Matš oli, nagu alati, alguses rabe. Turniiri esimene matš on alati raske ja vastane oli pigem ebamugava stiiliga. Valgevenelane on selline punktikoguja, sisse-välja liikumine, vene stiili poks. Aga mul on hea meel, et sain esimesest pähklist jagu ja nüüd on see esimene pinge läinud,” ütles Astur.

Kaheksandikfinaalis on vastane Emanuele Lulaj, kes kaotas tänavu Itaalia meistrivõistluste finaalis Davide Armaninile, kuid on võitnud WAKO World Cupi.

„Tal on ilmselt suurem pinge võistelda kodus. Kuna ta ei võistelnud esimeses voorus, jäi tal esimene matš tegemata ja tänu sellele tal on suurem pinge. Tal on ilmselt rohkem fänne kohal, aga mulle pigem meeldib olla underdog. Eestist on ju kohal põhimõtteliselt ainult minu vend ja treener, aga tean, et mul on suur järgijaskond Eestis, kes vaatab seda neti vahendusel,” sõnas Maikel.

Kui Maikel võidab, tuleb tõenäoliselt vastu Nikola Todorovič (Serbia), kes 2019. aasta MM-il tema tee poolfinaalis sulges. Siis võisteldi kuni 75-kiloste meeste seas.

Osalevad 25 võitlejat. Nimeka konkurendina peaks kindlasti mainima veel Raimondas Avlasevičiust (Leedu).

„Jesolo on kuurortlinn ja suvel on siin kindlasti lahe. Elan täpselt ranna ääres, nii et väga äge. Korraldus on minu arust väga kehv, kuna info väga ei liigu, aga kuni kõik oluline jõuab kohale, siis pole väga viga – peaasi, et võistelda saab,” lausus Maikel.

Maikel Astur on Eesti ainuke esindaja seekord MM-il. Rain Ruuder soovis osaleda, kuid jäi osalussooviga hiljaks.

Soomet esindavad näiteks Oskari ja Aleksi Holmberg, Niko Korventaus, Pirkka Suksi ja Lauri Suomela. Korventaus võistleb kuni 75-kiloste võitlejate seas ja seega Maikeliga kokku ei lähe. Soomlastel registreerus ka Korede Lawrence, kuid ta siiski ei osale. Juri Orlov (Läti) võitleb kuni 86-kiloste meeste seas. Leedust on väljas veel teiste seas Jan Naus ja Henrikas Viksraitis, Valgevenel Andrei Hamonjak ja Zahhar Trofimov.

Maikel: 2.25.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel