Martin – Garcia: kas tuleb kordusmatš?

18. oktoober 2021 | Uudised

Aasta üks suurim poksiüllatus sündis 16. oktoobril Californias, kus Mikey Garcia kaotas 66,7-kiloste meeste kohtumises Sandor Martinile.

Garcia oli ründavam pool, kuid kohtunikud andsid punktideks 95:95, 97:93, 97:93.

„Mul on väga hea meel, et Martinile võit anti, sest minu arvates ta ka võitis. See on Hispaania suurim võit poksiajaloos. Mikey lootis liiga lihtsalt võita. Ta pole logelenud mitte ainult viimased 19-20 kuud, vaid viimased neli-viis aastat lootnud kergelt läbi saada,” ütles Martini promootor Eddie Hearn.

Garcia pidas otsust õiglaseks, kuid soovib korduskohtumist. Lepingus puudus korduskohtumiskohustus, sest see polnud kõige muu seas tiitlimatš. Garcia soovis pärast Martinit poksida Regis Prograis’ga, ent Prograis kaotanud Garciat ei soovi.

Garcia ainuke kaotus enne seda pärines Errol Spence’ilt (66,7 kg). Garcia on võitnud väga paljusid nimekaid poksijaid ja on mitmekordne profimeister, aga tal on poksimaailmas natuke probleemse poksija maine – ta võidab tiitleid, ei viitsi neid kaitsta ja vahetab kaalukategooriaid.

Martin on EBU meister (63,5 kg) 2019. aastast. Tema viimane kaotus pärineb 2017. aastast, kui alla tuli jääda Anthony Yigitile.

Ülejäänud tähtsamad kohtumised:

49 kg: WBO meister Elwin Soto kaotas Jonathan Gonzalezile

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel