Foto: Maria Kilk

VIDEO I UFN on aastatega kasvanud – korraldaja sõnul peab seda kõike kogema kohapeal

04. jaanuar 2024 | Underground Fight Night, Uudised

9. detsembril toimus Rakveres tipptasemel võitlusspordiõhtu Underground Fight Night, mis tõi pealtvaatajateni palju põnevaid vastasseise ja üllatavaid tulemusi. Toimus 9 fight`i millest 3 olid amatöörmatšid. Poksiringi astusid sportlased nii Eestist kui välismaalt. Õhtut juhtis ja esines Eesti üks tuntumaid räppareid ja muusikuid COOL D.

Sündmus on aastatega kasvanud

Esimene UFN toimus 2017. aastal. Üks korraldajatest Gert Gorsanov rääkis Goodfight podcast`ile, et mõte võistlus korraldada tekkis sellest, et talle tundus, et amatööridele korraldatakse lihtsaid ja tavalisi võistlusi – tema tahtis neile pakkuda aga show`d.

Gert Goršanov ja Monika Kuzmina. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Esimene võistlus toimus Corsagym jõusaalis – ring oli seal olemas, nii et miks mitte. Jõusaal mahutas paarsada inimest. Tartu võttis sündmuse hästi vastu ja saal oli alati rahvast täis. Tegu oli justkui minimudeliga võitlusspordiõhtust. Kohal oli isegi 5-6 VIP-lauda. Võistlus aga kasvas kiirelt ja nüüd toimus Rakveres juba teist korda suur võitlusspordiõhtu.

Seda kõike peab kogema kohapeal

Teine peakorraldajatest Mark Tervinsky kirjeldab, et seda kõike peab kogema kohapeal. Paned pidulikud riided selga, jood šampanjat, vahepeal on musikaalne meelelahutus. Kui mehed endast ringis kõik annavad, on seda võimas vaadata. „Nagu Uku Jürjendal ütles – see, mis ringis toimub, see ei ole enam trenn, see on ellujäämiskursus,“ räägib Mark.

Mark Tervinsky ja Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Karl Jaanup tegi võistluse jaoks suure ettevalmistuse

Karl Jaanup vs Aleksandr Bauer matši võitis Jaanup seisuga 1-2. Jaanup rääkis, et on UFN-i ammu jälginud ja oli väga põnevil, kui talle seda matši pakuti. Ainuüksi UFN-i korraldus erineb tema sõnul tugevalt teistest võistlustest, kus ta osalenud on.

Karl Jaanup vs Aleksandr Bauer. Foto: Maria Kilk

Peale võitu sõnas Jaanup, et tunne on väga hea. Võistluse jaoks oli ta teinud väga suure ettevalmistuse ja võit lihtsalt pidi tulema. „Tegin trenni tavalisest rohkem. Mul oli spetsiaalne treeningkava ja toitumine paigas,“ lausus ta.

Daniel Zarovi treener Astur näeb Zarovil pikka karjääri

Daniel Zarov võitis Rasmus Kuldseppa tehnilise nokaudiga. Zarovi treeneri Maikel Asturi sõnul on Zarov väga tubli ja töökas poiss. „Ta on kogu aeg kohal. Ta on tegelikult ainult aasta aega trenni teinud, see oli tal neljas fight meie all, 3 amatööri ja esimene semi-pro,“ lausus ta ja lisas, et Zarov oli väga valmis ja nad olid seda kaua oodanud.

Rasmus Kuldsepp vs Daniel Zarov. Foto: Maria Kilk

Rasmus Kuldsepp vs Daniel Zarov. Foto: Maria Kilk

Astur lisas, et näeb Zarovil pikka karjääri. Veel on vara öelda, kui pikk see aga on, sest kõik sõltub Zarovist endast. „ Kui ta on nõus tööd tegema ja püsib sama näljasena nagu ta on, siis kindlasti.“

Oled sa võitja või kaotaja – austa oma vastast

Rasmus Maivel, kes Rasmus-Ronin Jõge võitis seisuga 3-0, ütles, et tema taktika oli lihtsalt ringi minna ja võita. Maiveli treener Kristo Männistu kommenteeris, et Maiveli põlvevigastus segas parema jalalöögi kasutamist, mida taheti tegelikult rohkem kasutada. Aga kõik löögid, mis vastase pikali lõid, olid ettevalmistuses läbi harjutatud.

Rasmus Maivel vs Ramus Ronin Jõgi. Foto: Maria Kilk

Treener tunnustas ka Maiveli austust vastase suhtes. Ta kinnitas, et austus on number 1 – võitlussporti selleta olla ei saa. „Oled sa kaotanud või võitnud – austa oma vastast.“

Oled sa kaotanud või võitnud – austa oma vastast.

Matšilt on palju õppida

Semjon Kamanin ja Daniil Lisenko matši võitis 3-0 seisuga Kamanin, kes kuulub Ida-Virumaa tuntuimasse poksiperekonda. Tema isa Vassili Kamanin on üks riigi paremaid poksikohtunikke.

Semjon Kamanin. Foto: Maria Kilk

Peale matši GoodFight’ile antud intervjuus sõnas Kamanin, et tunne on super ning õppis matšilt palju. „Mulle tundus, et mul ei jätkunud lõpuni kontsentreeritust,“ kommenteeris ta.

Kui tahad alla anda, siis istu korraks maha ja mõtle, mida teha edasi

Markus Mittal võitis lätlast Vjačeslavs Borševskist seisuga 3-0. Mittal kommenteeris pärast matši, et kõik oli läbimõeldud ja matšiks oldi põhjalikult valmistunud.

Vjaceslav Borsevskij vs Markus Mittal. Foto: Maria Kilk

Kui on tunne, et tahad alla anda, soovitab Mittal korraks maha istuda ja mõelda, mida edasi teha. Uurida, kuidas läheks paremaks ja teha asju, mis olemist parandavad. „Ära anna alla sel päeval, kui sul on raske olla. Oota veel üks päev ja kui sul on järgmine päev ka paha olla, siis lihtsalt puhka,“ andis ta nõu.

Ära anna alla sel päeval, kui sul on raske olla. Oota veel üks päev ja kui sul on järgmine päev ka paha olla, siis lihtsalt puhka.

Poksiring näitab, kes on tugevam

Stiven Aas versus Lukas Lapinskas matši võitis tehnilise nokaudiga Stiven. Aas, kes astus UFN-il üles esimest korda, otsustas võitlusest osa võtta, sest UFN on kujunemas tema hinnangul Eesti jaoks suureks ja kõvaks võitlusõhtuks. Ta rõhutas, et suhtub iga kord võitlusesse väga vastutustundlikult.

Mark Tervinsky, Lukas Lapinskas, Stiven Aas ja Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Ta lisas, et ringi astudes üritab ta vastasele üldse mitte mõelda – poksiring näitab, kes on tugevam. Võistlema motiveerib teda adrenaliinijanu ja saali reaktsioon. „Kaasaelav saal annab võitlejatele energiat,“ leidis ta.

Ole alati valmis

Ismail Haidari ja Marek Saare matš jäi väga lühikeseks – Haidari võitis esimeses raundis nokaudiga. „Eestlased on head inimesed,“ sõnas Haidari peale matši tõlgi vahendusel.

Ismail Haidari (Foto Maria Kilk)

Ismail Haidari. Foto: Maria Kilk

Ismail Haidari on sündinud ja kasvanud Afganistani pealinnas Kabulis. Ta on oma perega elanud läbi palju traagikat ja näinud asju, mis meie kultuuriruumis tunduvad hoomamatud. Haidari pages Afganistanist, sooviga oma perekond ohutusse kohta viia.

Marek Saar vs Ismail Haidari. Foto: Maria Kilk

Haidari räägib, et oli Afganistanis enda tiimi tšempion ja ta unistab Eestis elades edasi võidelda nii riiklikel kui rahvusvahelistel võistlustel, et Eestit esindada. Haidari motoks on olla alati valmis ning ta võitleb eesmärgiga tõestada iseendale ja oma uuele kodule Eestile, et ta saab hakkama.

Tegelikult tuleb riskida – kes ei riski, see šampust ei joo

Sander Reemets võitis Sardor Islomjonovit seisuga 3-0. Reemets on oma treenerit mitu korda vahetanud ning lausub, et praeguse treeneri Artur Sinilille juures meeldib talle viimase tehniline pool, hästi väikesed detailid ja see, et treener paneb tähele. „Töötame mitu raundi mingite asjadega. Kogu aeg on sama harjutus. See võib tunduda üksluisena, aga tegelikult on vajalik, et see kõik jääks lõpuks lihasmällu,“ selgitab ta ja lisab, et Artur andis talle nurgas hästi palju nõu ka, mis talle enesekindlust juurde andis.

Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Reemets toob välja, et vastase juures oli ohtlikuks viimase paremkäe sirge – see oli terav ja ohtlik. „Ma natuke põdesin seda, kui aus olla,“ tunnistab ta. Reemets lausub, et just sellepärast hoidis ta ennast natukene ka tagasi, sest ei tahtnud riskima minna. „Tegelikult aga tuleb riskida. Kes ei riski, see šampust ei joo.“

Tunnusta ka oma vastast

Peamatši, Taur Guitor vs Benas Sorochovas võitis leedukas Sorochovas tehnilise nokaudiga. Sorochovas ütles küsimuse peale, mis talle võidu tõi, et pole inimene, ta on loom! Ta tunnustas ka tugevat vastast. “Aga täna oli minu päev!”

Benas Sorochovas vs Taur Guitor. Foto: Maria Kilk

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel