GoodFight |
06. detsember 2023

GOODFIGHT PODCAST! UFN-i korraldaja Gert Goršanov: emotsioon, mis ma Rakvere publiku käest sain, oli kirjeldamatu

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! UFN-i korraldaja Gert Goršanov: emotsioon, mis ma Rakvere publiku käest sain, oli kirjeldamatu

09. detsembril toimub Underground Fight Night, mis tänavu tähistab juubelit – seda on korraldatud 10 korda. Täna on aga sünnipäev korraldaja Gert Goršanovil. Gert ütleb, et sünnipäevaks tal mingeid soove ei ole, piisab sellest, kui inimesed tulevad UFN-ile kohale. „Juba see näitab, et inimesed on minuga,“ ütleb ta.

Sündmus on aastatega kasvanud

Esimene UFN toimus 2017. aastal. Üks korraldajatest Gert Goršanov rääkis Goodfight podcast’ile, et mõte võistlus korraldada tekkis sellest, et talle tundus, et amatööridele korraldatakse lihtsaid ja tavalisi võistlusi – ta tahtis neile pakkuda šõud.

Esimene võistlus toimus CORSAGYM jõusaalis – ring oli seal olemas, nii et miks mitte. Jõusaal mahutas paarsada inimest. Tartu võttis sündmuse hästi vastu ja saal oli alati inimesi täis. Tegu oli justkui minimudeliga suurest võitlusspordiõhtust. Kohal oli isegi 5-6 VIP-lauda. Võistlus aga kasvas kiirelt ja nüüd toimub Rakveres juba teist korda suur võitlusspordiõhtu.

Gert Goršanov. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Rakvere võitlusspordiõhtut korraldab Goršanov koos Mark Tervinskyga. Goršanov meenutab, et mõte sündis rammumeeste koosolekul, pärast mida Tervinsky selle mõtte välja käis. See mõte tundus Goršanovilegi huvitav, eriti just suuruse pärast. Rakveres on ikkagi publikut 1000+ inimest.

Ehkki sündmus kasvas hüppeliselt, ütleb Goršanov, et kui talle esitatakse väljakutse, võtab ta selle kiirelt vastu. „Eks ma pärast klaarin, kui midagi on nässu läinud,“ muigab ta.

Sündmus läks aga hästi ja publikust ja korraldusest oli Goršanov väga vaimustuses. Emotsioon oli niivõrd võimas, et sealsama otsustati, et UFN toimub ka järgmisel aastal Rakveres!

Emotsioon oli niivõrd võimas, et sealsama otsustati, et UFN toimub ka järgmisel aastal Rakveres!

Ja muidugi veel ägedamalt.
Mullu jäi puudu VIP-laudadest – kui Tartus oli raske neid väheseidki laudu müüa, siis Rakveres helistati veel samal päevalgi, sooviga lauda broneerida, aga kahjuks enam ei saanud. Paistab, et paljud inimesed tahavad end ilusti riidesse panna ja nautida glamuurset võitlusspordiõhtut.
Sel aastal pandi 15 lauda rohkem ja järel on neist vaid veel mõned üksikud, mida saab broneerida neljapäevani.

Monika Kuzmina ja Gert Goršanov. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Sportlasi koheldakse austusega

Kes on lähemalt jälginud, on märganud, et Goršanov on mees, kes teeb asju mõttega ja hoiab teisi. Isegi väike tasu, mida Tartus korraldatud väikestel UFN-idel sai sportlastele lubada, oli pandud kuldsetesse ümbrikutesse. Hästi ja austusega koheldakse võistlustel kõiki. Goršanov ütleb, et ehk on põhjus selles, et ta on ise olnud 10 aastat professionaalne rammumees ja võistelnud üle maailma. Rammumeeste seas on hea kohtlemine levinud ja sealt on see üle kandunud ka sellesse, kuidas Goršanov poksijatesse suhtub. „Nii nagu koheldi mind, tahan kohelda ka teisi sportlasi,“ selgitab ta.

Nii nagu koheldi mind, tahan kohelda ka teisi sportlasi.

Mõistagi on sportlastele tagaruumides olemas vesi ja muu vajalik. Paarilisi ei panda ka kokku ühte ruumi. Kui võistlustel on ühest klubist mitu sportlast, proovitakse neid klubide kaupa sättida.

Rakveres on kasutuses 5 riietusruumi ja 9 paari saab ilusti ära jagada.

Gert Goršanov ja Monika Kuzmina. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Mis on võitlusspordiõhtu korraldamise juures kõige keerulisem?

Võiks ju arvata, et fight card’i kokkupanek. Goršanov tõdeb, et see iseenesest keeruline ei olegi. Keeruline aeg algab alles pärast seda. Ta selgitab, et tihti enne võistlust tõstavad sportlased oma treeningtaset eriti kõrgele ja sellega kaasnevad vigastused. Nii pudeneb välja inimesi, kes olid algselt kokku lepitud.

Uute sportlaste leidmine on aga kõige keerulisem. Enne poksiringi astumist ei saagi öelda, et paarid on paigas. Ta toob näite, et mullu kukkus kaks päeva enne võistlust prantslane ära, kellel ei lastud reisida, aga õnneks leiti Leedust kiirelt sobiv vastane. Siiski on harv juhus, et võitleja 1-3 etteteatamispäevaga nõus oleks tulema.

Keda Goršanov ise enim ringi ootab?

Ta ütleb, et tema vaieldamatu lemmik on Sander Reemets – sel lihtsal põhjusel, et see mees on olnud kõigil kümnel UFN-il algusest peale. Kuni Rakvere UFN-ini kaotas ta kõik võistlused, aga selle võitis. „Seda hämmastavamaks selle mehe teebki minu jaoks, et ta järjest kaotas, aga oli alati platsis ja nõus tulema,“ tunnustab Goršanov, kes ise Reemetsa alati kutsunud on.

Monika Kuzmina ja Gert Goršanov. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Väga oodati ringi ka Ott Remmerit, kes kahjuks jäi haigeks ja ei saa võidelda. Õnneks on aga asendajad olemas ja fight toimub.

Väga põnevad on ka noorte matšid, mis sugugi lõpumatšidele alla ei jää. Goršanov kommenteerib: „Amatöörfight’e on alati põnev vaadata. Neil nagu polekski piire, lammutavad täiest jõust!“

Amatöörfight’e on alati põnev vaadata. Neil nagu polekski piire, lammutavad täiest jõust!

Seda on kohati põnevamgi vaadata kui proffe. Profid on teadlikud, mida tegema peab ja ei pruugi sellist madistamist olla.

Mida tulevik UFN-ile toob?

Goršanov ütleb, et tal on unistus tekitada sportlaste edetabel ja UFN-i vööfight, mis on sarnane UFC-le.

Üks unistus on ka välisturg, mis oli eelmisel aastal käekatsutav – oli võimalus minna UFN-iga Dubaisse, aga kahjuks sõja pärast pidi sponsor kolima Dubaist Taisse ja sündmust korraldada sedapuhku ei õnnestunud.
Üks mõeldav sihtkoht on ka Ameerika.

GALERII: INNA KIRILLOVA

HÄID MÕTTEID PODCAST‘IST:
  • Käisin teistel võistlustel ja seal olid kõik profid koos ja mulle endale tundus, et amatööridele tehakse küll võistlusi, aga selliseid lihtsaid või tavalisi. Mõtlesin, et miks mitte pakkuda samasugust šõud amatööridele.
  • Kui mulle tehakse väljakutse, võtan selle mõtlemata kohe kiirelt vastu. Eks ma pärast klaarin, kui midagi on nässu läinud.
  • Ma arvan, et patt oleks üritust mitte teist korda korraldada. See emotsioon, mis ma publiku käest sain, oli kirjeldamatu.
  • Kui me pärast numbrid kokku lõime, siis tõepoolest ei olnud mitte miinuses, vaid plussis. See andis kogu sellele asjale veel suurema tähenduse.
  • Apsakatest on tore tagantjärele rääkida. Aga kui see apsakas on käes, siis sisemiselt on seda üliraske kontrollida.
  • Mul selliseid erilisi sünnipäevasoove mul ei ole, piisab sellest, kui inimesed on kohal. Juba see näitab, et inimesed on minuga.
  • VIP-lauas võiks panna viisakalt riidesse. See on ikkagi austus sportlase vastu. Sportlane on ikkagi vaeva näinud ja tükk tööd teinud.
  • Fight card alguses kokku panna pole otseselt keeruline – keeruline aeg hakkab pärast seda.
  • Sportlased enne võistlusi tihti tõstavad oma treeningtaset eriti kõrgele ja kahjuks sellega kaasnevad vigastused.
  • Minu jaoks ei ole paarid enne paigas, kui nad on poksiringis. Sinnamaani võib kõik muutuda.
  • See, et sa kaotanud oled, ei tähenda, et sa enam võistelda ei või.
  • Amatööre on minu jaoks alati põnevam vaadata kui proffe, sest amatöör lammutab ringis kõigest jõust ja kõigest väest.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?