Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk. Foto: Shutterstock

VIDEO I SAJANDI SUURIM MATŠ I Oleksandr Usyk: isa ma suutsin – sa õpetasid mind

21. mai 2024 | Uudised

18. mail toimus sajandi suurim matš, kui Ar-Riyadis läksid raskekaalu poksi maailmameistri tiitli nimel ringi WBC meistrivöö omanik Tyson Fury ning WBA, WBO ja IBF-i tiitli omanik Oleksandr Usyk. Raskekaalupoks sai üle veerand sajandi uue absoluutse maailmameistri, kui kohtunike häälega alistas Fury Usyk-i, vahendab MTV Uutiset.fi.

Kohtunike punktid läksid Usyk`ile järgnevalt: 115-112, 114-113, 113-114.

Vastasseisu algus kuulus Usyk`ile, kes kaks esimest matši ka võitis. Kolmandas raundis suutis Fury Usyk`ile tõsisemalt haiget teha ning raundides 3-6 oli Fury parem. Fury löögid panid ukrainlase neljandas raundis ringis kõikuma, ent pikali ta siiski ei kukkunud.

Tyson Fury

Tyson Fury. Foto: Shutterstock

Kaheksandas raundis lõi Usyk Fury`l nina katki ning üheksandas raundis ründas ta vastast otsustavalt. Usyk tabas mitmeid kombinatsioone Fury`le näkku ning sai kirja knockdown`i. Fury`t päästis kohesest kaotusest vaid kohtunike otsus sekkuda.

Usyk teenis edasi järjest raundivõite ning kuigi Fury püüdis otsustavas 12. raundis veel murrangut teha, siis see tal ei õnnestunud. Võitjana tõstis käe üles Usyk.

Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk. Foto: Shutterstock

„Tunnen ennast hästi. Olen tänulik kõigile, kes mu eest palvetanud on. Armastan teid! Minu jumal aitas mind täna. See on tähtis nii minule kui ka mu perekonnale. Olen väga õnnelik,“ lausus Usyk pärast matši antud intervjuus ja lisas, et usub, et ukrainlased on ta võidu üle väga õnnelikud. „See on suur võit. See pole suur võit mitte ainult minu jaoks, vaid ka Ukraina jaoks. See on oluline kõigile sõduritele, kes praegu meie riiki kaitsevad.“

See on suur võit. See pole suur võit mitte ainult minu jaoks, vaid ka Ukraina jaoks. See on oluline kõigile sõduritele, kes praegu meie riiki kaitsevad.

Usyk tänas kõnes ka oma abikaasat ja sõnas, et armastab teda. „Usun, et mu isa vaatab mind praegu ja on mu üle väga õnnelik. Isa, ma suutsin. Sa õpetasid mind,“ rääkis ta ja vaatas pisarais silmadega taeva poole.

Usyk lausus, et ta ei mõtle uuele korduskohtumisele Fury`ga, sest soovib nüüd puhata.

Fury ja Usyki kohtumise võitja sai endale kõigi nelja suurema organisatsiooni ehk WBC, WBA, IBF-i ja WBO tiitlivööd. Viimati krooniti raskekaalus absoluutseks tšempioniks Lennox Lewis, kui ta 1999. aastal Evander Holyfieldist jagu sai.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel