Foto: Eriks Biters

GoodFight kohal! Spordifestivalil „Kevad Battles“ saab näha rannamaadlust

22. mai 2024 | Uudised

Suvisel rannahooajal kasutatakse rannamaadlust maadluse populariseerimiseks. Rannamaadlemist saab näha ka spordifestivalil „Kevad Battles“, mis toimub Pärnu rannas 23. maist kuni 27. maini. Üheksandat korda toimuv spordifestival annab avapaugu Pärnu suvehooajale. Mida rannamaadlus endast aga täpsemalt kujutab?

Rannamaadlus (Beach Wrestling) on rahvusvahelise maadlusliidu FILA üks maadlusvormidest. Spordialale loodi 2004. aastal Ateenas toimunud kohtumisel ühtsed reeglid. Kohtumise eesmärgiks oli tuua kokku erinevad traditsioonilised maadlusvormid ning saavutada neile rahvusvaheline nähtavus.

Rannamaadlus (Beach Wrestling) on rahvusvahelise maadlusliidu FILA üks maadlusvormidest.

Oma lihtsate reeglite tõttu on rannamaadlus publikule hästi jälgitav spordiala.

Rannamaadlus toimub 7-meetrise läbimõõduga ringikujulisel liivaplatvormil. Võistlejad kannavad ujumisriideid. Matš kestab kolm minutit ja kohtunikke on üks.

Matši võidab sportlane, kes kolmeminutilise perioodi jooksul kogub esimesena kolm punkti. Ühe punkti saab sellisel juhul, kui vastase mistahes kehaosa peale jalgade ja käte puudutab maad. Aga ka siis kui vastase mistahes kehaosa puudutab maad väljaspool võistlusringi või vastase keelatud võtte puhul saadud hoiatuse eest. Kolm punkti saab siis, kui vastane heidetakse ohtlikku olukorda.

Matši võidab sportlane, kes kolmeminutilise perioodi jooksul kogub esimesena kolm punkti.

Matš toimub püstijalu ning ilma pausita. Kaaluklassid on meestel üle ja alla 85 kilogrammi ning naistel üle ja alla 70 kilogrammi.

Kasutatud allikas: wikipedia

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel