VIDEO I Eesti parimaks saavutuseks EM-il jäi Lipardi medalimatš

06. november 2020 | Uudised

Horvaatias 4.-6. novembrini toimunud juunioride Euroopa meistrivõistlustel džuudos jäi Eesti suurimaks saavutuseks Viljar Lipardi 5. koht avapäeval.

Kuna U-18 EM, mis pidi toimuma Riias, tuli eriolukorra tõttu ära jätta, otsustas 17-aastane Lipard ennast proovile panna U-21 vanuseklassis, teatas EJL. Lipardi kehakaalus 66 kilo oli võistlemas 38 sportlast. Loosi tahtel oli Audentese spordiklubi sportlane esimeses ringis vaba. Teises ringis kohtus ta Liechtensteini esindaja Tristan Freiga. Kui kulunud oli veidi alla 2 minuti, võitis Lipard ippon’iga. Kolmanda ringi vastaseks tuli Poola sportlane Michal Kowalczyk. Matš läks lisaajale, mille 42. sekundil sooritas Lipard otsustava heite.

Veerandfinaalivastane oli juba teisest puust: grusiin Luka Kapanadze on 2017. aasta U-18 maailmameistrivõistluste hõbemedalist. Ta heitis eestlast kaks korda waza-ari’ga, mis andsid kokku ippon‘i. Grusiin lõpetas hõbemedaliga.

Lipard sai jätkata lohutusringis, kus vastaseks tuli ungarlane Botond Szeredas. Kui matšist oli kulunud veidi üle minuti, võitis Lipard ippon’iga. Pronksikohtumises läks Lipard vastamisi venelase Abrek Nagutševiga, kes on eelmise aasta U-18 maailmameister. Nagutšev näitas väga mitmekesist ja küpset maadlust, ründas erinevate tehnikatega ohtlikult ja pööras Lipardi maasmaadluses kinnihoidmisesse.

Eestlastest võistles avapäeval veel Vilena Aršakjan (-48 kg), kes kaotas avamatši Anais Perrot’le (Prantsusmaa).

Neljapäeval võistlesid kuni 73-kilosed Matheas Trilljärv, kes kaotas Joan-Benjamin Gabale (Prantsusmaa), ja Joonatan Ristmäe, kes kaotas Hamzat Ahmarovile (Venemaa). Erik Päslane (81 kg) kaotas Aurelien Bonferronile (Šveits).

Viimasel päeval kaotas Simon Sülla (90 kg) Timur Valijejevile (Ukraina). Karl Tani Priilinn-Türk (100 kg) alistas Antonio Sandino Ramose (Hispaania), kuid kaotas siis Daniel Eichile (Šveits) ja lohutusringis Kenny Livezele (Prantsusmaa). Kokku 7. koht.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel