Hüppenöör (Foto Freepik)

Foto: Freepik

VIDEO I 3 põhjust, miks hüppenööriga hüppamine poksimise juures kasulik on

15. veebruar 2024 | Uudised

Pea kõik parimad sportlased kasutavad hüppenööri mitmel väga olulisel eesmärgil. Hüppenöör on asendamatu abimees, et treenida jõudu, kiirust ja vastupidavust. Veebileht boonsport.com toob välja, et ka poksitrenni juures kulub hüppenöör ära.

Siin on mõned hüppenööriga hüppamise eelised, mis tulevad kasuks ka poksimise juures.

Hea kardiotreening

Hüppenööriga hüppamine aitab parandada füüsilist vormi ja vastupidavust. Ka on see hea viis parandamaks südame-veresoonkonna vastupidavust, sest see tõstab pulsisagedust ja sunnib keha kõvemini tööd tegema.

Hüppenööriga hüppamine aitab parandada füüsilist vormi ja vastupidavust.

Tugevdab jalgu

Poks on spordiala, mis nõuab palju jalatööd. Jõuliste löökide andmiseks ja ka ringis kiireks liikumiseks peavad olema tugevad jalad. Hüppenööri üheks eeliseks on see, et see tugevdab jalgu, töötades kõigi lihastega.

Parandab koordinatsiooni

Hüppenöör võib aidata arendada paremat koordinatsiooni, kuna see nõuab nii käte kui ka jalgade samaaegset kasutamist. Koordinatsioon kandub üle ka ringi ja aitab saada paremaks poksijaks.

Hüppenöör võib aidata arendada paremat koordinatsiooni, kuna see nõuab nii käte kui ka jalgade samaaegset kasutamist.

Anthony Joshua hüppenööri rutiin

Ka Anthony Joshua kasutab treenimisel hüppenööri. “See on hea soojendus – paneb jalad tööle,” leiab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel