Viimased uudised
FLASHBACK I Aleksander Pahmurko: unistan hetkest, mil Eesti poksijad olümpiale jõuavad
Spordiklubi Englas ootab liituma täiskasvanute MMA algkursustega
Kibus Trindadega treenimisest: see tuletas meelde, miks ma võitluskunste armastan
Madis Mäeste sõlmis eksklusiivlepingu Evecon Raju MMA liigaga
Tallinn Muay Thai Girls ootab naisi taipoksi trenni
Stiven Aasa teekond võitlusspordis: ka raskuste korral jõuab sihile, kui liigud järjekindlalt edasi
FLASHBACK I Markko Moisar: võitlussport teeb poisist mehe
Invicta vabavõitlejad tõid Leedust koju 12 medalit
Maikel Astur sõlmis eksklusiivlepingu Evecon Rajuga
FLASHBACK I Kevin Renno sõnum võitlejatele: leia viis matši nautida!
The Clash tuleb taas!
FLASHBACK I Anu Saagim kontrollis The League’i eel Hendrik Themase vormi
VIDEO I GLORY 99 rajud nokaudid
FLASHBACK I Kolme võitlussportlasest poja ema Heret Kari: sport võib päästa inimese vaimse tervise
GALERII JA TULEMUSED I GLORY 99 tõi vaatajateni nokautide-rohked lahingud
FLASHBACK I Maailmameister Sigrid Kapanen unistus: tahaks rohkem välismaal näidata ennast
FLASHBACK I Taur Guitor: üks kaotus õpetab sageli rohkem kui viis võitu
PODCAST “VÕIM JA VÄGI” I Uku Jürjendal: motivatsioon ja distsipliin on mu DNAs!
Maria Baydar koostööst poksija Marko Šultsiga: coach on sportlase jaoks kaasteeline
Marko Šultsi hoolikas ettevalmistus tõi oodatud võidu: vajasin uut perspektiivi, et mugavustsoonist välja astuda
GOODFIGHT PODCAST! Heret Kari: hoiame ja julgustame oma lapsi, nad on meie tulevik
Sellel aastal kohalikus omavalitsuses aasta nooreks nomineeritud 14-aastase Danil Turilovi ema Heret Kari rääkis Goodfight podcast`is, et kõik tema pojad on proovinud erinevaid trenne. Ta tõdeb, et emana pole kerge vaadata, kuidas poisid ringis on, aga teisest küljest vaadatuna, siis ta teab, et lapsed suudavad ennast kaitsta ja enesekindlus, mis tänu sellele tulnud on, on silmaga nähtav.
Igal inimesel on oma arvamus – me ei pea kõigile meeldima
Heret, kes käib kaasas ka Danili võistlustel, lausub, et on hästi emotsionaalne inimene ning et lapsed on sellega juba harjunud. Ta on kasvatanud oma poisse selles vaimus, et igal inimesel on oma arvamus. Kunagi ei tohi olla teiste suhtes halvustav. „Samuti seda, et kui sa kellelegi ei meeldi, siis see on ka okei. Me ei peagi kõigile meeldima. Lihtsalt ei tohi olla halb inimene.“
Me ei peagi kõigile meeldima. Lihtsalt ei tohi olla halb inimene.
Trennis austatakse sind sinu tulemuste eest
Heret toob välja, et ka teda ennast on kunagi kiusatud. Nimelt oli ta oma leekivpunaste juuste ja roheliste silmadega teistest erinev. Ka naine hakkas kunagi seetõttu sporti tegema. Ta küll ei poksinud, aga oli kümnevõistleja. „Selle hetkeni kuni trenni läksin, olin samamoodi hästi endasse tõmbunud ja mul oli raske. Aga see oli ka see koht, et kui läksin trenni, siis sind austati sinu tulemuste eest, mitte selle eest, kuidas sa välja nägid.“
Kodu on koht, kus tuleb alati rääkida
Kui rääkida kiusamisest ning sellest, et mida teha kui sind kiusatakse, siis Danili ema leiab, et kodu on see koht, kus alati tuleb rääkida. Kui kodus on olemas toetus, siis julged tulla rääkima. „Kui sa pead nende mõtetega koguaeg üksi olema… Vot, see on raske. See on koht, mille mina läbi tegin. Meie oleme poistega juba pisikesest peale selgeks teinud, et emaga peab rääkima.“
Sportlik perekond
Heret sõnab, et kogu nende perekond elab tegelikult nii-öelda spordirütmis. Kui tema hommikul kell kuus haiglasse valvesse suundub, siis poisid ärkavad hommikul kell kuus selleks, et minna jõusaali. Seejärel käivad koolis, tulevad koju, natuke puhkavad ja õhtul lähevad tai poksi trenni. „Kusjuures nad käivad veel kõik kolmekesi jooksmas ja see, kui nad ütlevad, et me lähme teeme väikse tiiru, siis pärast ütlevad, et 21 kilomeetrit tuli kokku. Teine kaksikvendadest on jalgpallipoiss, kes nagu reaalselt hooajal viis-kuus tundi järjest teeb trenni ja siis läheb veel päris jalgpallitrenni.“
Lisaks poistele kasvab Hereti perekonnas ka tütar, kes Danili eeskujul hakkas samuti poksima, küll aga klassikalises poksis. Tänaseks on tüdruk poksinud kaks aastat.
Lapsed õpetavad vanemaid
Kuidas aga Heret tuleb toime valutava südamega, kui laps ringi läheb? Ta tõdeb, et eks temagi õpib – kui alguses näitas ta oma hirmu ja emotsioone rohkem välja, siis tänaseks on ta õppinud ennast rohkem kontrollima. „Võin öelda, et muna õpetab kana. Nimelt on mu tütar see, kes mind õpetab ja ütleb, et emme, vaata oma emotsiooni, vaata oma nägu – su näost paistab hirm, nii ei tohi. Siinkohal õpime lastelt.“
Miks minna poksitrenni?
Hoiame ja julgustame oma lapsi, nemad ongi meie tulevik.
Heret räägib, et tema kui ema seisukoht on, et lapsed võiksid minna poksitrenni juba sellepärast, et suudaksid ennast kaitsta. Teiseks ka distsipliini ning oskuse teisi austada tõttu. Danili puhul on Heret näinud, et lapsed, keda koolis kiusatakse, võtab noormees oma kampa. „Näen isegi seda, et tüdrukud käivad oma probleemidega Danilile südant puistamas. Danil siis räägib alati minuga enne, siis me vestleme klassijuhatajaga ja sealt juba edasi saab see laps ka abi,“ lausub ta ja lisab, et tänu poksile suureneb empaatiavõime tunduvalt. Samuti on tore olla kogukonnas, kus teised lapsevanemad ja treenerid sind tervitavad. „See on nagu nagu nii kihvt, selline ühtehoidev kogukond. Hoiame ja julgustame oma lapsi, nemad ongi meie tulevik.“
GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU

GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?