Viimased uudised
RAAMATU- JA FILMISOOVITUS I Roberto Durán: poksilegend, kes murdis piire
Kevin Renno: meistrivõistlused toovad ringi nii kogenud võitlejad kui ka noored talendid
Võitlussport ja meditsiin – kuidas töötab meditsiinimeeskond ringi ääres
Eesti Meistrivõistlused Taipoksis toimuvad juba sel nädalavahetusel
Ott Remmeri võti eduni: kuidas poksijad treenivad ja taastuvad?
Poksivigastused: kuidas neid ennetada?
MMA Eesti meistrivõistlused 2024: selgusid Eesti parimad vabavõitlejad
Ida-Virumaa poksimeistrivõistlused: kaks päeva täis võitlusvaimu
FILMISOOVITUS I „Cinderella Man“ – film, mis tõestab, et tahtejõud võidab kõik raskused
Kuidas treenida nagu poksija ilma poksiringi astumata?
Miks võiks enne talve poksiga tegelema hakata?
Kuidas alustada poksiga: praktilised nõuanded algajatele
Maikel Astur valiti Paf-i sportlaseks: Eesti vabavõitleja astub sammu lähemale unistusele
TRENN TÜDRUKUTELE I Avasta fitnesspoksi energia ja jõud
Eesti meistrivõistlused MMA-s selgitavad välja 2024. aasta parimad vabavõitlejad
RAAMATUSOOVITUS I Normal Mailer „The Fight“ – lugu võitlusest, isiksusest ja ajaloost
Kolm poksijat, kolm teed eduni: lood, mis inspireerivad ületama raskusi
Eesti Muay Thai Liiga teine etapp: kaks päeva adrenaliini Arigato Spordikeskuses
3 põhjust, miks jõutrenn on poksijatele kasulik
Hommikune poksitrenn – produktiivse päeva võti
GOODFIGHT PODCAST! Heret Kari: hoiame ja julgustame oma lapsi, nad on meie tulevik
Sellel aastal kohalikus omavalitsuses aasta nooreks nomineeritud 14-aastase Danil Turilovi ema Heret Kari rääkis Goodfight podcast`is, et kõik tema pojad on proovinud erinevaid trenne. Ta tõdeb, et emana pole kerge vaadata, kuidas poisid ringis on, aga teisest küljest vaadatuna, siis ta teab, et lapsed suudavad ennast kaitsta ja enesekindlus, mis tänu sellele tulnud on, on silmaga nähtav.
Igal inimesel on oma arvamus – me ei pea kõigile meeldima
Heret, kes käib kaasas ka Danili võistlustel, lausub, et on hästi emotsionaalne inimene ning et lapsed on sellega juba harjunud. Ta on kasvatanud oma poisse selles vaimus, et igal inimesel on oma arvamus. Kunagi ei tohi olla teiste suhtes halvustav. „Samuti seda, et kui sa kellelegi ei meeldi, siis see on ka okei. Me ei peagi kõigile meeldima. Lihtsalt ei tohi olla halb inimene.“
Me ei peagi kõigile meeldima. Lihtsalt ei tohi olla halb inimene.
Trennis austatakse sind sinu tulemuste eest
Heret toob välja, et ka teda ennast on kunagi kiusatud. Nimelt oli ta oma leekivpunaste juuste ja roheliste silmadega teistest erinev. Ka naine hakkas kunagi seetõttu sporti tegema. Ta küll ei poksinud, aga oli kümnevõistleja. „Selle hetkeni kuni trenni läksin, olin samamoodi hästi endasse tõmbunud ja mul oli raske. Aga see oli ka see koht, et kui läksin trenni, siis sind austati sinu tulemuste eest, mitte selle eest, kuidas sa välja nägid.“
Kodu on koht, kus tuleb alati rääkida
Kui rääkida kiusamisest ning sellest, et mida teha kui sind kiusatakse, siis Danili ema leiab, et kodu on see koht, kus alati tuleb rääkida. Kui kodus on olemas toetus, siis julged tulla rääkima. „Kui sa pead nende mõtetega koguaeg üksi olema… Vot, see on raske. See on koht, mille mina läbi tegin. Meie oleme poistega juba pisikesest peale selgeks teinud, et emaga peab rääkima.“
Sportlik perekond
Heret sõnab, et kogu nende perekond elab tegelikult nii-öelda spordirütmis. Kui tema hommikul kell kuus haiglasse valvesse suundub, siis poisid ärkavad hommikul kell kuus selleks, et minna jõusaali. Seejärel käivad koolis, tulevad koju, natuke puhkavad ja õhtul lähevad tai poksi trenni. „Kusjuures nad käivad veel kõik kolmekesi jooksmas ja see, kui nad ütlevad, et me lähme teeme väikse tiiru, siis pärast ütlevad, et 21 kilomeetrit tuli kokku. Teine kaksikvendadest on jalgpallipoiss, kes nagu reaalselt hooajal viis-kuus tundi järjest teeb trenni ja siis läheb veel päris jalgpallitrenni.“
Lisaks poistele kasvab Hereti perekonnas ka tütar, kes Danili eeskujul hakkas samuti poksima, küll aga klassikalises poksis. Tänaseks on tüdruk poksinud kaks aastat.
Lapsed õpetavad vanemaid
Kuidas aga Heret tuleb toime valutava südamega, kui laps ringi läheb? Ta tõdeb, et eks temagi õpib – kui alguses näitas ta oma hirmu ja emotsioone rohkem välja, siis tänaseks on ta õppinud ennast rohkem kontrollima. „Võin öelda, et muna õpetab kana. Nimelt on mu tütar see, kes mind õpetab ja ütleb, et emme, vaata oma emotsiooni, vaata oma nägu – su näost paistab hirm, nii ei tohi. Siinkohal õpime lastelt.“
Miks minna poksitrenni?
Hoiame ja julgustame oma lapsi, nemad ongi meie tulevik.
Heret räägib, et tema kui ema seisukoht on, et lapsed võiksid minna poksitrenni juba sellepärast, et suudaksid ennast kaitsta. Teiseks ka distsipliini ning oskuse teisi austada tõttu. Danili puhul on Heret näinud, et lapsed, keda koolis kiusatakse, võtab noormees oma kampa. „Näen isegi seda, et tüdrukud käivad oma probleemidega Danilile südant puistamas. Danil siis räägib alati minuga enne, siis me vestleme klassijuhatajaga ja sealt juba edasi saab see laps ka abi,“ lausub ta ja lisab, et tänu poksile suureneb empaatiavõime tunduvalt. Samuti on tore olla kogukonnas, kus teised lapsevanemad ja treenerid sind tervitavad. „See on nagu nagu nii kihvt, selline ühtehoidev kogukond. Hoiame ja julgustame oma lapsi, nemad ongi meie tulevik.“
GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?