Eestlane võitis IBF-i tšempioni!

17. november 2018 | Uudised

Eesti poksiäss Pavel Semjonov alistas 16. novembril Tallinnas üritusel Warrior Fight 5 kolme kohtuniku arvates 80-72 endise IBF-i tšempioni Kassim Ouma.

Semjonov on nüüd 24-11-2. Üheksa võitu on tulnud nokaudiga, ütleb Boxrec. Õiged andmed, kinnitab Pavel ja sõnab, et matš ugandalasega ei tundunud korrakski käest libisevat: „Kui ta mind millegagi üllatas, siis kogemustega. Iga raundiga pani kiirust ja lööke juurde.“

Roger Mayweather vestles kord ühe noore reporteriga, kes väitis, et Oscar De La Hoya oli hype ja alistas nõrku tšempione. Mayweather vaatas noormeest ja ütles: “Võit ükskõik millise tšempioni üle on saavutus.”

1978. aastal sündinud Ouma rööviti kuueaastasena, sunniti rahvusarmeesse ega näinud peret viis aastat. Ta on pärit 13-lapselisest perest, millest nii mitmedki lapsed on tänaseks surnud. Amatöörina sai ta 62 võitu ja kolm kaotust, kvalifitseerus 1996. aasta olümpiale, kuid jättis rahaliste probleemide tõttu minemata. Kui ta Ameerikasse kolis, peksis Uganda sõjavägi surnuks tema isa. Ouma poksis 2006. aastal Jermain Tayloriga WBC ja WBO keskkaalu vöödele, kuid kaotas. Viimati poksis ta eelmise aasta detsembris Saksamaal ja enne seda 2016. aasta augustis Poolas ning kaotas mõlemad matšid punktidega.

Õhtu teises tähtsamas matšis sai värske kikkpoksi EM-i hõbe Maikel Astur lisaraundis punktivõidu Valentin Rõbalko üle, kes on Ukraina muay thai meister. Ta on pannud ohtralt pilte matšist oma VK-küljele.

„Lisaraund on alati raske, aga tore oli ringis olla. Sain lisaraundiga tõestada üleolekut ja seega on pigem hea, et see tuli,“ ütles Maikel. „Tema liikumine tekitas kõige rohkem probleeme. Ta suutis hoida ennast distantsil ja likvideerida minu trumbi ehk põlved, aga mida edasi, seda rohkem hakkas ta väsima ja sain suruda oma taktika peale.“

Ukrainlane Jaroslav Jurov võitis raskekergekaalu matšis 40-36, 40-36, 40-36 Mac Ojasmaad. Mõlemad olid varem pidanud ühe poksimatši: 25-aastane Jarov võitis septembris kaasmaalast Igor Katruhhat, Mac kaotas üritusel Warrior Fight 4 ukrainlasele Dmitri Kostenkole.

Vigastuse tõttu ei osalenud vennad Karlsonid ega Uku Jürjendal.

Soojendusmatše näeb tasuta Delfi Spordi Facebookis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel