VIDEO! Donaire on uus WBA tšempion

04. november 2018 | Uudised

Nonito Donaire on uus WBA kukk-kaalu tšempion. Ja mitte mingi vaese mehe tšempion, vaid kõige kõvem tšempion organisatsioonis, kus keskmist sorti tšempion on Naoya Inoue ja ajutine tšempion Reymart Gaballo.

Tõsi, võit tuli Donairele näruselt, sest tšempion Ryan Burnett Põhja-Iirimaalt (19-1) oli sunnitud loobuma 4. raundis puusavigastuse tõttu. Võideldi World Boxing Super Seriesi veerandfinaalis, aeg oli 3. november, paik Glasgow.

Donaire (39-5) oli 2007-2009 IBF-i kärbeskaalu tšempion, 2011 WBC ja WBO kukk-kaalu tšempion, 2012 IBF-i ja WBO raskekukk-kaalu tšempion, 2014 WBA sulgkaalu tšempion ja 2016 jälle WBO raskekukk-kaalu tšempion. 2009-2010 oli ta ka WBA ajutine raskekärbeskaalu tšempion.

WBSS-i poolfinaalis kohtub ta WBO tšempioni Zolani Tetega.

Õhtu teises WBSS-i veerandfinaalis kohtusid raskekergekaallased Josh Taylor ja Ryan Martin. Äsja Briti aasta poksijaks tunnistatud Taylor võitis 7. raundis tehnilise nokaudiga. Ameeriklane Martin väitis, et Taylor lõi teda kõrva taha. Arvatakse, et kohtunik lõpetas matši enneaegselt, aga Taylor oleks võitnud selleks hetkeks selgelt ka punktidega.

Taylor ütles pärast, et vorm oleks võinud parem olla. Taylor (14-0) kohtub poolfinaalis IBF-i tšempioni Ivan Barantšikiga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel