Värske maailmameister Margus Silbaum: kõik lapsed võiksid teha tutvust võitluskunstidega!

07. juuni 2019 | Uudised

Margus Silbaum sai Rootsis Helsingborgis varustuseta jõutõstmise MM-il 40-49-aastaste meeste seas kuldmedali.

Kuni 93-kiloste meeste kategoorias võistleva Silbaumi kogusumma oli 745 kilo. Ta sai 275 kiloga väikse hõbemedali kükis ja 300 kiloga väikse kuldmedali jõutõmbes. Kükitulemus on uus M1 Euroopa rekord. Samuti ületas ta 11 korral Eesti rekordid.

Ta on Eestile toonud läbi aegade suurima arvu jõutõstmise MM-i ja EM-i medaleid: enne Helsingborgi 23 tükki. Nende hulgas on 2017. aasta EM-i kuld. Enne Helsingborgi oli ta uuendanud 24 aasta jooksul Eesti rekordeid 225 korral ja Euroopa rekordit ühel korral.

Margus on tunnustatud toitumisspetsialist ja jõu-kiirusalade treener, kes on aastate jooksul aidanud 50 erineva spordiala sportlastel taastumist ja treeningprotsessi parandada. Lisaks on ta koostöös kergejõustiku-, ujumis-, tõste- ja suusaliiduga ning Synlabi laboriga koolitanud sadu treenereid vereproovideinfo alusel sportlaste taastumist jälgima.

Olete koolitanud Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treenereid nii toitumisnõustajana kui ka üldfüüsilise treenerina. Kuidas hindate nende taset lastega tegelemiseks?

Treenerite tase on kindlasti üle keskmise. Läbitud koolitused ja igapäevane kokkupuude suure hulga noortega tuleb neile kasuks.

Kui suur roll laste juhtimisel õigele teele on neile erinevate sportimisvõimaluste pakkumises?

See roll on ütlemata suur. Spordi kaudu õpivad lapsed vahetult arvestama üksteisega ja saavad aru, kui suur eelis on koostööl. Mida rohkem on meil pakkuda neile sportimisvõimalusi, seda suurem on tõenäosus, et saame ühe areneva inimhinge empaatiavõimet kasvatada.

Olete jälginud kampaaniat “Stopp kiusamisele!”?

Otseselt ma ise sellega seotud ei ole, kuid olen Kevini projektil silma peal hoidnud ja seda toetanud. Kevin on teinud ära suure töö ja kaasanud projekti lastele olulisi mõjuisikuid. Eelkõige teenib see projekt lapsi ja nende heaolu. Lapsevanemale annab see hingerahu, et laps on koolis turvalises keskkonnas ja saab keskenduda õppimisele. Ühiskonnale kingib see projekt väikesed kodanikud, kes oskavad ümbritsevat mõista ja teistega arvestada.

Kõik lapsed võiksid teha tutvust võitluskunstidega?

Jah, selline kogemus avardab füüsilise maailma tunnetust ja annab arusaama, et füüsilist kokkupuudet ei pea kartma. Sõnad on suurema jõuga.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel