Foto: Shutterstock.com

Valitsus leevendab koroonapiiranguid muu hulgas ka spordis

21. aprill 2021 | Uudised

Valitsuskabineti 20. aprilli põhimõtteline otsus leevendada koroonapiiranguid puudutab ka kultuuri ja sporti. Alates 3. maist saab piiratud tingimustel külastada näiteks muuseume ning osaleda kitsendatud tingimustel ka treeningutel.

Valitsuse kabinetikonsensus vormistatakse ametliku korraldusena istungil neljapäeval, 22. aprillil.

Teisipäeval, 20. aprillil otsustati, et alates 26. aprillist võib õues sportida kuni 10-liikmelises rühmas, k.a juhendaja.

Siseruumides võib treenida 2+2 põhimõttel alates 3. maist, rühmatreeningud lubatud ei ole. Ujuda võib üksnes basseinis, spad on suletud.

„Liigume viiruse leviku langustrendis, kuid olukord on siiski üsna noaterapealne. Kuna välitingimustes on nakatumise risk väiksem kui siseruumides, siis pidime praegu leevendustega siin pidama jääma,“ põhjendas kultuuriminister Anneli Ott.

Kehtima jääb piirang üritustele siseruumides. Suletuks jäävad esialgu teatrid, kontserdid, kinod.

„Vaatamata sellele saame esimesed sammud siiski teha ka siin. Nii võime rahulikult piiranguid järgides peatselt külastada muuseume ning käia näitustel. Palun kõigil reeglitest kinni pidada,“ lisas minister.

Nakatumiskordaja R on Eestis kiiresti langenud. Viimase nädala jooksul on see 0,8-0,85 juurde seisma jäänud.

„Mis puudutab edasisi leevendusi, siis me liigume endise kahenädalase sammuga. Otsuste langetamisel peame vaatama viiruse leviku numbreid ning kuulame teadusnõukoja soovitusi. Kõiki reegleid järgides on siiski lootus, et saame mingis osas ehk ka kultuuri avalda siseruumides, ent seda on praegu muidu liiga vara kindlalt öelda,“ toonitas Ott.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel