Välis EM-il: ei suutnud potentsiaali realiseerida

04. juuni 2019 | Uudised

Hispaanias Pontevedras algas 3. juunil maadluse juunioride EM, kus avapäeval läksid matile Eesti kreeka-rooma maadlejad.

Jegor Jakovlev (-77 kg, J. Kotkase SK) kaotas kaheksandikfinaalis 1:8 Teodor Domozinovile (Bulgaaria), kes on 2016. aasta kadettide EM-i pronks. Domozinov kaotas veerandfinaalis Hamid Issajevile (Venemaa), kes maadleb kullale.

Andreas Välis (-87 kg, MK Juhan/Audentese SG) kaotas kaheksandikfinaalis 2:11 Michal Dybkale (Poola), kelle parim resultaat on 2018. aasta juunioride EM-i 5. koht. Kuna Dybka kaotas omakorda veerandfinaalis Ilja Jermolenkole (Venemaale), on meie maadlejate teekonnad läbi. Poolakas jõudis aga ka tänavu pronksikohtumisele.

„Matš oli pingeline. Vastane sai aktiivsusega parterisse. Esimesed üritused parteris kaitsesin edukalt, seejärel jäin veidi seisma ja vastane karistas kohe ära. Pärast parterit olin 5:0 kaotusseisus. Jätkasime püstimaadlust. Sain vastasele käed alla ja tegin mahamurdmise, mille eest sain 2 punkti. Edasi maadeldes oli plaan sama, kuid võtsin vastu valed otsused, mis tagantjärele andis vastasele näiliselt kindla võidu. Ei suutnud enda potentsiaali matil realiseerida,“ kommenteeris Andreas.

Randel Uibo (-72 kg, MK Leo) kaotas täna kvalifikatsiooniringis 0:4 Akseli Yli-Hannukselale (Soome), kes on 2018. aasta Põhjamaade juunioride meister.

Uku Leitham (-82 kg, Korrus3) kaotas kaheksandikfinaalis 0:2 Maksim Bondarenkole (Valgevene), kes tuli 2016. aastal kadettide EM-il ja MM-il 5. kohale.

Soomlane ja valgevenelane kaotasid aga ka ise järgmised matšid.

Eesti ülejäänud maadlejad:

Naised

-62 kg Tiia-Triin Tomson (MK Leo, 06.06)
-65 kg Viktoria Vesso (SK Estwrest/Audentese SG, 06.06)
-68 kg Marta Pajula (SK Tapa, 05.06)

Vabamaadlus

-79 kg Erik Reinbok (SK Kuldkaru, 07.06)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?