Foto: Shutterstock.com

Vaimseid õppetunde poksist

22. veebruar 2022 | Nõuanded, Uudised

Professionaalsed poksijad treenivad iga päev nii sihikindlalt ja kirglikult oma eesmärkide nimel, et kui sellest võtta eeskuju ka tavaelus, võiks saavutada väga suuri eesmärke. Getrealordietrying.com taskuhäälingus rääkis Amadon DellErba, millised on vaimsed õppetunnid poksis.

DellErba tõdes, et poks ei tundu paljudele inimestele sugugi mitte vaimne, vaid pigem vägivaldne sport. Tegelikult on aga poksis palju vaimseid eluõppetunde, millest võiks õppida igaüks.

Ta rõhutas, et näiteks saab poksist õppida julgust, distsipliini, vaoshoitust, tagasihoidlikust, usaldusväärsust, pühendumust, kannatlikkust, enda tagasihoidmist, kohanemist, lugupidamist, au, enesekindlust ja seda, et vajame teiste tuge, et meid saadaks elu.

Ta tõi näiteks julguse – nõuab suurt julgust, et midagi suurt saavutada. Eesmärkide saavutamine ja uute kõrguste püüdmine nõuab suurt julgust. „Kui tahad elus midagi suurt saavutada, peab sul olema julgust. Mitte ainult poksiringis,“ ütles DellErba.

Samas ei usu ta, et keegi kartmatult ringi astub. Hirm on osa sellest ja hirmust ülesaamine on suur osa julgusest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel