Foto: Freepik

Uus aasta, uus mina I Kuidas alustada poksitrenniga?

01. jaanuar 2024 | Uudised

Me kõik soovime, et uus aasta tuleks ägedam, parem ja õnnelikum ning sellega seonduvalt antakse endale ka uusaastalubadusi. Paljud meie seast lubavad endale, et liiguvad uuel aastal rohkem, hakkavad tervislikuks ja teevad rohkem trenni. Kuidas aga alustada poksitrenniga? Veebileht Expertboxing toob välja mõned soovitused.

Poksiga alustamine võib tunduda ehk mõnevõrra hirmutavana, kuid usu või mitte – karta pole midagi. Poksiga alustamiseks on vaja vaid veidi uudishimu ning oskust oma keha liigutada. Paljud meie seast on hakanud näiteks varjupoksima väga kummalistes kohtades. Varjupoks on ka hea viis, kuidas oma igapäevakavasse liikumist lisada.

Poksiga alustamiseks on vaja vaid veidi uudishimu ning oskust oma keha liigutada.

Millist varustust läheb vaja?

Poksitrenni suundudes tuleks mõelda varustuse soetamise peale. Esiteks polegi sul vaja ehk muud kui poksikindaid, hambakaitsmeid ja käesidemeid – on hea, kui need oleksid olemas, kui hakkavad tehnikaharjutused paarilisega. Kui paarisõpe tundub veel liiga raske ja soovid esialgu treenida iseseisvalt, võid alati treenida ka kotiga. Algajale on hea valik umbes 20 kg kaaluv poksikott. Kui oled juba paremas vormis ja löögijõud suurem, peaksid valima umbes 30-40 kg kaaluva poksikoti. Lakke kinnituv poksikott on kindlasti nii kodus kui ka jõusaalis kõige levinum.

Foto: Freepik

Ka hüppenöör väga tõhus viis, kuidas poksitrennis oma vastupidavust ja kiirust suurendada. Isegi 10-minutiline hüppenööritreening võrdub umbes 30-minutilise sörkimisega. Lisaks paneb hüppenöör proovile ka käed.

Kui tunned, et sisemine tuli su sees läheb aina suureks, võiks mõelda poksi algkursusele minemise peale.

Baaskursusel võetakse läbi:

  • Poksiseisak
  • Jalgade töö
  • Löögitehnika
  • Kaitsetehnika
  • Paaris- ja kotitöö
  • Üldkehaline ettevalmistus

Treeningud sobivad nii meestele kui ka naistele, kes soovivad tutvuda poksiga või on lühemat aega sellega tegelenud. Samuti neile, kellel on soov saavutada parem füüsiline vorm õppides seejuures enesekaitset.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel