Sten Saaremäe andis teada, et jääb põlvevigastuse tõttu võitlusspordist eemale

29. detsember 2023 | Uudised

Eesti MMA võitleja Sten Saaremäe andis läbi sotsiaalmeedia teada, et tema aeg on kätte tulnud ning jääb põlvevigastuse tõttu võitlusspordist eemale.

Saaremäe kirjutab, et kui keegi küsib, kuidas tal läks ja kas ta teeks seda uuesti, siis tema vastus oleks – kindlasti. „See oli pagana raske, aga samas super lõbus ja ma teeks seda 100% uuesti,“ lausub ta.

Sten Saaremäe (punases). Foto: Erlend Štaub

Saaremäe sõnab, et kui ta ebasportliku poisina alustas, siis oli tema eesmärgiks langetada kaalu, õppida enesekaitset ja lõbutseda. Läbi protsessi armus ta aga MMA sporti. Esmalt hakkas Saaremäe võistlema amatöörides ja mida kaugemale ta jõudis, seda sügavamale kukkus. Läbi raske töö ja äraütlematu kangekaelsuse sai temast lõpuks profivõitleja.

„Alguses poleks ma kunagi arvanud, et ühel päeval jõuan sellisele tasemele, nagu praegu olen. Minu eesmärk oli saavutada võimalikult kõrge tase, kuid kahjuks pole see minu jaoks enam võimalik. Põlvevigastus oli liiga surmav ja ma ei suuda jätkata sellisel tasemel, kus ma olen. See on kurb tõde, aga see on ka kõik,“ räägib ta ja lisab, et on põnevil uute seikluste ja väljakutsete pärast.

Kõige tähtsam – minu pere! Seda tuge ja armastust, mida kogu teekonna jooksul sain, ei oska ma isegi kirjeldada! Armastan teid kõiki!

Saaremäe kirjutab, et on väga tänulik selle teekonna ja kogemuste eest. On tänulik selle eest, kelleks ta sai ja inimeste eest, kellega kohtus. „Kõige tähtsam – minu pere! Seda tuge ja armastust, mida kogu teekonna jooksul sain, ei oska ma isegi kirjeldada! Armastan teid kõiki!“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel