UFC suur õhtu: Adesanyast ei saanud kahe kaalu meistrit

07. märts 2021 | Uudised

Las Vegases toimus 6. märtsil aasta seni suurim UFC üritus, kus peeti kolm tiitlikohtumist.

Poolraskekaalu meister Jan Blachowicz kohtus Israel Adesanyaga, kes oli liikunud igavusest kaalukategooria võrra ülespoole, kuid on endiselt ka keskkaalu meister. Kuna räägiti sellest, kuidas Adesanya on kõhn poolraskekaalu jaoks, ilmus ta kaalumisele pitsaga.

„Ma arvan, et Poola Õudusunenägu kaotab nokaudiga, sest keegi ei võida Israeli taktikaga,” prognoosis Henry Cejudo, kuid lisas, et pole näinud Adesanyat veel maadlemas ja seni pole Adesanya täiuslik võitleja.

Adesanya oli -265 (favoriit) ja Blachowicz +225 päev varem kihlveokontoris William Hill.

Avaraundis ei tehtud pea ühtegi lööki. Adesanya juhtis 2. raundi järel jalalöökidega, Jan aga ülejäänud löökide arvestuses. Esimene suurem mahaviimine toimus 4. raundis, mahaviijaks Jan, kes võitiski selle raundi. Blachowicz võitles taktikaliselt targalt, viis Adesanya ka viimases raundis maha, hoidis teda keharaskusega maas ja võitis 49-46, 49-45, 49-45.

Dana White kritiseeris kohtunikke: “On selge, et matš oli palju tasavägisem kui 49-46.” Good Fight hindas matši 48-47 Janile.

Blachowicz teenis 500 000 dollarit, mis oli väiksem Adesanya teenistusest. PPV ostsid üle maailma 800 000 inimest.

Blachowicz soovib järgmiseks võidelda Glover Teixeiraga, kes oli varumees juhuks, kui ühega võitlejatest peaks midagi juhtuma.

Adesanya lubas poolraskekaalus võidelda Jon Jonesiga, kuid ütles nüüd, et see jäi ühekordseks võitluseks selles kaalus. Hiljuti poolraskekaalust üles liikunud Jones, võib-olla UFC ajaloo parim võitleja, vihjas omakorda, et peab kõige raskemate meeste seas esimese matši alles detsembris.

Sulgkaalu meister Amanda Nunes sai kiire 1. raundi kägistusvõidu Megan Andersoni üle. Dana White märkis, et väga vähestel naistel on jõudu lüüa teine naine nokauti, aga see on matš, kus seda võiks oodata. Julianna Pena tviitis kohe pärast matši, et tahab Nunesiga võidelda.

Kukk-kaalu meister Pjotr Jan diskvalifitseeriti ja Jamaical on nüüd UFC meister: Aljamain Sterling. Venelane lõi Sterlingit 4. raundis põlvega näkku, kui Sterling oli maas. Jan ütles, et unustas, kus Sterlingi jalad sel hetkel asusid, Sterling ütles, et löök oli sihilik. Sterling tegi esimeses kahes raundis tähtsamaid lööke rohkem.

Jan on oskusi omandanud Tais Tiger Muay Thai & MMA Training Campis. „Jani kõige nõrgem külg on maadlus, aga ma panustaks ikkagi temale, kuna ta on kokkuvõttes tugevam,” ütles endine meister TJ Dillashaw, kellel sai läbi kaks aastat kestnud dopingukaristus. UFC lubab Dillashaw’l tiitlile võidelda, kui ta alistab enne ühe vastase.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel