Naistepäevamatš: Shields alistas Dicaire’i

06. märts 2021 | Uudised

Claressa Shieldsi kodulinnas Flintis poksisid 5. märtsil kergekeskkaalu meistrid: WBO ja WBC meister Shields ja IBF-i meister Marie-Eve Dicaire.

Mõlemad olid kaotuseta: Shields 10-0, Dicaire 17-0. 34-aastane kanadalanna on korra tulnud maa meistriks, kuid tema tee amatööride seas oli käänuline: 5-7.

Shields võitis kõigi kohtunike hinnangul 100-90. Dicaire poksis nagu meister ega lasknud end nokauti lüüa, aga Shields poksis nagu poksija, kes oli sel hetkel viiekordne meister. Shields kurtis, et Dicaire lõi peaga ja küünarnukkidega ja klintšis.

WBA meister selles kaalus oli Hanna Gabriel, kellele määrati nüüd aga tiitliks kõigest tavameister, kuna ta pole kaks aastat poksinud, ja Shields võitis ka WBA supermeistri tiitli. Gabriel – kelle nime kirjutatakse ka “Gabriels” – pidi poksima Dicaire’iga, kuid sai vigastada. Shields on kolme tähtsama organisatsiooni meister kaal kõrgemal ehk keskkaalus. WBO meister on seal Savannah Marshall, kellega Shields soovib järgmiseks poksida.

Viimati oli naistematš PPV-õhtu tähtsaim 2001. aastal, kui kohtusid Laila Ali ja Jacqui Frazier-Lyde. Shields korraldas kohtumise Dicaire’iga ise. PPV maksis 30 dollarit. Saali lubati 250 vaatajat. Matš pidi toimuma Showtime’is juba eelmise aasta 9. mail, kuid lükati 26. septembrile. Seejärel ütles Showtime, et 2020. aastal seda ei toimu. Ka kõik teised korraldajad ütlesid, et ruumi pole. Top Rank esindab ainult üht naispoksijat. Matchroom Boxingil on neid 12.

Shieldsile soovitati hakata tegelema vabavõitlusega, sest vabavõitlusorganisatsioonid reklaamivad naisvõitlejaid. Lõpuks maksis Shieldsi promootor Dmitri Salita Shieldsi ja Dicaire’i matši korraldamise eest. Shields teenis kohtumise eest Ivana Habaziniga 300 000 dollarit. Seekord ta raha ette ei saanud. Shieldsi edukaim oli seni ilmselt matš Gabrieliga, mida vaatas 410 000 televaatajat.

Shieldsi ja Dicaire’i õhtu kuuest matšist neli olid naistematšid. Shieldsi sõnul oli väga oluline pidada üritus naistepäeva lähedal. USA-s tähistati naistepäeva esmakordselt 28. veebruaril 1909. 8. märtsil hakati seda tähistama mõnes muus riigis pärast Teist maailmasõda.

Õhtut pidi kommenteerima Holly Holm, kes aga loobus, sest tal avastati hüdronefroos.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel