Astrid Johanna Grents. Foto: Rain Jüristo

TRENNINÕU SUVEL I Astrid Johanna Grents: arusaadav, et suvel sooviks vabamalt võtta, aga keha unarusse jätta ei tasu

24. mai 2022 | Nõuanded, Trennid, Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia treener ja poksija Astrid Johanna Grents tõdeb, et tihtipeale jäävad suvel inimestel treeningud pooleli, sest paljud soovivad just sellel ajal viibida palju looduses ja puhata pikast ja külmast talvest. Küll aga paneb ta südamele, et treeningutega võiks tegeleda regulaarselt, sõltumata aastaajast. Kui jääb pikem paus sisse, siis on raske uuesti alustada. Ta soovitab hoida ennast pidevalt aktiivsena, vajadusel vahetada lihtsalt koormust ja teha erinevaid spordialasid.

Astrid Johanna Grents vs Mia Nadja Gad Olsen. Foto: Rauno Vahtre

Suvel on väga hea võimalus väljas sportimiseks

Trenni saab tehtud ka õues igal juhul, kui trennisaali ei jõua. Astrid Johanna soovitab käia looduses jooksmas, jalutamas, rattaga sõitmas või rannas sõpradega palli mängimas. Võimalik on ka teha kodus erinevaid keharaskusega või kummilintidega harjutusi. Oluline on hoida end aktiivse ja lõbusana!

Astrid Johanna usub, et treeningu ajastamine sõltub täiesti inimese graafikust. Varaste tööpäevade puhul pigem teha õhtul trenni ja hiliste tööpäevade puhul pigem hommikupoole. Kõik oleneb täiesti sellest, millal inimesel aega on. Ise eelistab ta pigem treeningud hommikusse jätta. Nii saab keha hästi käima ja hea energiaga päevale vastu minna ning ei teki kiusatust trenni õhtul vahele jätta.

Ta soovitab harrastajatel teha trenni vähemalt kolm korda nädalas, et tekiks järjepidevus ja progress. „On arusaadav, et inimesed soovivad suvel rohkem vabamalt võtta ja ilma nautida, aga peaasi, et enda keha unarusse ei jäeta ja vajadusel tasuks trennikava lihtsalt kohendada. Soovitan teha väliseid sportlikke tegevusi sõprade/perega,“ ütleb ta.

On arusaadav, et inimesed soovivad suvel rohkem vabamalt võtta ja ilma nautida, aga peaasi, et enda keha unarusse ei jäeta ja vajadusel tasuks trennikava lihtsalt kohendada.

Astrid Johanna Grents. Foto: Rain Jüristo

Astrid Johanna suveplaanid

Astrid Johanna enda treeningplaan muutub samuti suvel – hakkab ettevalmistusperiood uueks hooajaks. „Alustan põhja ladumisega ehk põhirõhk on jõu ja vastupidavuse arendamisel ning erialase treeningu osakaal on natukene väiksem. Suve lõpupoole aga tasapisi tõstan jälle erialase treeningu osakaalu,“ selgitab ta.

Hetkel on tal plaanis minna võistlema Abu Dhabisse Taipoksi MM-ile 26. maist – 4. juunini. „Pärast seda kogun natuke jõudu, ravin oma vigastusi ja siis panen uue hooga edasi. Eesmärk on keha hoida aktiivsena ning saada tugev põhi alla uueks hooajaks.Võistlusi mul suvel ei ole plaanis, hooaeg saab läbi,“ ütleb ta.

Astrid Johanna plaanib suvel ka rohkem veeta aega pere ja sõpradega, sest võistlusteks valmistumisel on ta pigem omaette alati ja nendega nii palju kokku ei saa.

Kindel plaan on tal minna veel tema lemmikkirjaniku Jordan Petersoni uue raamatu esitlusele Saku Suurhalli 22. juunil. Ta plaanib ka lugeda läbi raamatud, mis tal juba mitu kuud seisavad,  sest ei ole jõudnud lihtsalt lugeda neid praeguse elutempo juures. Nendeks on Susan Cain kirjutatud „Quiet“ ning Angela Duckworth „Grit“.

Mine trenni!

  • Astrid Johanna Grents viib treeninguid läbi Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias Kristiine saalis aastaringselt. Praegu annab ta ainult grupitrenne, sest tal on käsil võistlusperiood ja füüsiliselt rohkem ei jõua, aga alates juunist ootab ta kõiki tagasi ka oma eratrennidesse! Juulist alates võtab ta veel juurde algajate kursuse, nii et kellel on soovi poksiga tutvust teha, siis see on õige aeg! Astrid Johanna gruppides käivad hetkel harrastajad, kellel on baaskursus juba läbitud. Ta ütleb, et tema gruppide ajad suvel ei muutu hetkeseisuga, nii et kellel on huvi liituda, siis saab kodulehelt www.taipoks.ee vaadata tunniplaani ja tema treeningutega liituda.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel