TREILER I „Raudne küünis“ – vaade Ameerika wrestlingu ajalukku

01. märts 2024 | Uudised

Kinodes esilinastub 1. märtsil „Raudne küünis“, mis põhineb tõestisündinud lool ühest perekonnast. “Raudne küünis” on ühe Texase perekonna Ameerika unelma poole püüdlemise lugu 1980. aastatel.

Vennad. Pojad. Tšempionid

Fritz Von Erich (Holt McCallany) on nõudlik ja karm perepea ning kurikuulsa “raudse küünise” valuvõtte autor, kes on pühendanud oma elu sellele, et tema katuse all treeniks järgmine wrestlingu raskekaalu maailmameister. Kõik tema neli poega valavad verd, higi ja pisaraid, et despootlikule isale meele järele olla ning ihaldatud tiitel kodurantšosse tuua.

Vanima venna Kevini (Zac Efron) peal on ootused ja soorituspinge. Karismaatiline David (Harris Dickinson) on show-mees ja loomupärane meelelahutaja. Olümpialootus Kerry (Jeremy Allen White) on täielik uljaspea. Pesamuna Mike (Stanley Simons) on andekas rokkar, kes ei julge oma isale pettumust valmistada. Nad kõik elavad ja hingavad maskuliinse eneseteostuse nimel, kus pole muud võimalust kui olla kõige kiirem, kõige sitkem, kõige tugevam ja kõige edukam. Paraku on elul Von Erichite perega teised plaanid.

Vaade Ameerika popkultuuri ühe nurgakivi ehk wrestlingu ajalukku

Psühholoogiliste põnevike meistri Sean Durkini lavastatud ja kirjutatud uus mängufilm “Raudne küünis” on vaade Ameerika popkultuuri ühe nurgakivi ehk wrestlingu ajalukku, kus Von Erichite perekonnal on olnud ikooniline roll.

Realistlike võitlusstseenide ja ajastutruu õhustikuga filmi operaator on ungarlane Mátyás Erdély.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel