Fotod: Karli Saul

The Machine Manzolole: soovin edu talle, et ta võitleks edasi ja alla ei tohi anda

27. veebruar 2020 | The League, Uudised

The League’il sündis üllatusi mitmeid, aga suurima neist valmistas ilmselt Dmitri Ivanov, kes alistas kiirelt õhtu ainsas vabavõitlusmatšis Andy Manzolo.

Sa olid enne matši väga rahulik, aga täna lõpetasid selle enne, kui sai alustadagi.

Ma näitangi oma suud ringis, ma tavaliselt ei karju enne midagi. Ma tahtsingi näha, mis level’il me oleme. Ma teadsin kohe, et ma olen level kõrgemal. Tema ei saanud alguses sellest aru.

Tal ei läinud õnneks sind täna ära lüüa.

Ei tea, kas läks õnneks või mitte, aga järelikult olin mina täna parem.

Mida sa talle nüüd peale matši ütled?

Ma soovin ainult edu talle, et ta võitleks edasi ja alla ei tohi anda. Ka mina olen kaotanud, päris palju rohkem kui tema. Nüüd on siis minu kord võita.

Millal me sind uuesti ringis võime näha?

Ma ei luba midagi. Üks fight korraga ja naudin protsessi.

Kes on järgmine number 1?

Äkki teisest riigist keegi. Eestis ei ole ju kedagi. Kuid mul on natuke tähtsamaid asju. Mul on pere, mul on kool, ma keskendun sellele. Fight on lihtsalt minu hobi ja väike armastus.

Kuidas sinu perekond selle üle elab?

Ma ei tea. Minu kallis naine istub siin saalis kuskil. Üldiselt nad elavad ja on harjunud sellega, nad arvestavad sellega. Nad on mulle kõige rohkem toeks, seega me oleme üks meeskond.

Me nägime ka sinu õde, kes ringi ääres oma hääle ära karjus.

Kõik karjuvad, aga see on normaalne.

Kui palju see sulle jõudu annab, kui sa ringis oled ja mõnikord kui olukord ei ole nii kerge, fännid on saalis ja elavad sulle päriselt kaasa, sa kuuled nende häält?

Ma ütlen ausalt: kui ma olen ringis, siis ma keskendun fight’ile. Ma tavaliselt proovin mitte kuulata, mis väljaspool toimub. Kui ma olin noorem, siis ma kuulasin ja ma kaotasin seetõttu hästi palju. Elan vanemaks ja saan targemaks.

Mida sa ütled noorematele vabavõitlejatele? Kuidas sünnivad sellised mehed nagu sina, kes võtavad Eesti esinumbrilt võidu ära?

Tuleb endasse uskuda, tahet peab olema, tarka treenimist. Treenimise kõrvalt tuleb ka kindlasti õppida ja see viib edasi.

Ja ülbitsemise võiks ära jätta?

See käib kuskile teise level’isse, mitte meie omasse.

Monika Kuzmina

Vaata veel