Dmitri Salamatin vs Lado Gabisonia. Foto: Erlend Štaub, GoodFight

THE LEAGUE! Dmitry Salamatin: ma tahan saada maailmatšempioniks

23. jaanuar 2023 | The League, Uudised

18. märtsil toimub juba neljandat korda Tondiraba jäähallis Eesti üks suurimaid võitlusspordi sündmusi – The League. Dmitry Salamatin rääkis intervjuus Goodfightile, kuidas ta valmistub eesolevaks matšiks ning mis on tema tulevikueesmärgid.

Dmitry Salamatin vs Lado Gabisonia. Foto: Erlend Štaub, GoodFight

Ettevalmistus matšiks

Ettevalmistusest rääkis Dmitry, et tal on kaks treenerit. Üks treener füüsiliste võimete suurendamiseks, kellel on palju kogemusi ning kes on treeninud maailmatšempione. Dmitry usaldab teda ja teeb nii nagu treener ütleb. „Ta teab, mida tegema peab ja meil on ettevalmistuseks oma süsteem,“ märgib ta.

Ja teine treener tehnika arendamiseks, kes treenib olümpiamängudeks. „Ta on hea treener, kes teab, kuidas arendada kõiki lihaseid ja saada tugevamaks. Praeagu treenime kaks korda rohkem kui varem,“ selgitab ta.

Küsimuse peale, kuidas ta end vaimselt ette valmistab, ütleb Dmitry, et on selle jaoks sündinud. Ta tunneb end enne iga matši hästi. „Ma tunnen end hästi, tantsin, naeratan, laulan ja poksin meeleldi kõigiga!“ ütleb ta ja lisab, et ärevil ei ole ta kunagi, kes vastane ka ei oleks.

Oma suurimaks relvaks peab ta oma vasakut põlve. „Kui mind üritatakse maha suruda, kasutan oma vasakut põlve. See on parim relv!” põhjendab ta.

Eesmärk saada parimaks

Võitlejana unistab Dmitry parimaks saamisest. „Olgu tegu One Championshipiga, UFC-ga, Gloryga – vahet ei ole. Ma tahan saada maailmatšempioniks,“ selgitab ta.

Dmitry Salamatin vs Lado Gabisonia. Foto: Erlend Štaub, GoodFight

Sel aastal mais on tal plaanis sõita Bangkoki Muay Thai maailma meistrivõistlustele ning mõne kuu pärast Euroopa meistrivõistlustele. Ta loodab mais näidata oma jõudu ning võita.

„Võibolla hakkan hoopis maadlema või võitluskunste õppima. Seda ei tea keegi! Aastaga saab kõike muuta. Praegu ma valmistun,“ ütles ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel